Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-3 (CD-2) - Bergamo, Italy - 12-14 November 2021
 
Final 1000 metre Junior D Women
 Race 23, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.622 Sara VAN DE POL  SCT1:54.570 
2.227 Mijke LAMMERS  STH1:56.259
3.135 Serena MAUCERI  VGT1:57.803
4.712 Greta HÄUPL  ETR1:58.243
5.35 Caterina CANCLINI  BOR2:01.687
6.526 Amelie MÜNCH  SLI2:01.815
7.432 Ilaria FONTANELLA  UGP2:02.931
 Race 24, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.114 Fleur ALKEMADE  IJVZ1:51.817 
2.231 Yente BROUWERS  TRL1:53.247
3.311 Charlotte SCHULZ  ETR1:54.839
4.515 Lisa DEN HERTOG  IJVZ1:55.353
5.66 Rebecca TODESCO  BOR2:04.311
6.724 Rachele Yara DOLCI  SES2:06.566
7.44 Sofia PEDRANZINI  BOR-    
 Race 25, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.67 Isra GHARSALLAOUI  CGALE1:50.890 
2.12 Anita ANTONIOLI  BOR1:51.040
3.223 Giulia MARELLI  SES1:51.425
4.721 Amber VAN DER HEIDE  SCT1:51.481
5.39 Tamar KOOLWIJK  DKIJV1:56.465
6.53 Serena COLA  BOR2:04.476
7.413 Ief STRAATHOF  IHCL-    
 Race 26, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.229 Neeltsje DE BOER  TRL1:48.1072 
2.316 Sofija RODIC  INT1:48.4571
3.517 Beatrice PAGLIA  PIN1:48.623
4.620 Esther DROST  SCT1:50.562
5.410 Frida KISSMANN  ETR2:39.562
119 Djoeke SCHMITZ  SCTP
 Race 27, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.233 Lis-Victoria NGO MOUAHA  USO1:50.51634 
2.128 Lise DIJKSTRA  TRL1:50.78621
3.618 Camilla ZAZZARINI  SCP1:51.03413
4.530 Janna Wietske VAN DER ENDE  TRL1:51.1528
5.41 Nina TRABUCCHI  BOR1:51.9335
6.334 Viola COMBA  VGT1:55.3793
 
Distance Classification 1000 metre Junior D Women
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.33 Lis-Victoria NGO MOUAHA  USO1341|1|11:50.516
2.28 Lise DIJKSTRA  TRL2211|1|21:50.786
3.18 Camilla ZAZZARINI  SCP3132|2|31:51.034
4.30 Janna Wietske VAN DER ENDE  TRL481|2|41:51.152
5.1 Nina TRABUCCHI  BOR553|2|51:51.933
6.34 Viola COMBA  VGT632|1|61:55.379
  Final, Group 2
7.29 Neeltsje DE BOER  TRL121|4|11:48.107
8.16 Sofija RODIC  INT212|3|21:48.457
9.17 Beatrice PAGLIA  PIN32|3|31:48.623
10.20 Esther DROST  SCT43|4|41:50.562
11.10 Frida KISSMANN  ETR53|4|52:39.562
12.19 Djoeke SCHMITZ  SCTP1|3|P1:22.238
  Final, Group 3
13.7 Isra GHARSALLAOUI  CGALE13|7|11:50.890
14.2 Anita ANTONIOLI  BOR24|5|21:51.040
15.23 Giulia MARELLI  SES34|5|31:51.425
16.21 Amber VAN DER HEIDE  SCT44|6|41:51.481
17.9 Tamar KOOLWIJK  DKIJV52|6|51:56.465
18.3 Serena COLA  BOR64|6|62:04.476
19.13 Ief STRAATHOF  IHCL73|5|71:27.100
  Final, Group 4
20.14 Fleur ALKEMADE  IJVZ15|1|11:51.817
21.31 Yente BROUWERS  TRL27|2|21:53.247
22.11 Charlotte SCHULZ  ETR36|3|31:54.839
23.15 Lisa DEN HERTOG  IJVZ47|1|41:55.353
24.6 Rebecca TODESCO  BOR56|2|52:04.311
25.24 Rachele Yara DOLCI  SES66|3|62:06.566
26.4 Sofia PEDRANZINI  BOR75|4|71:24.708
  Final, Group 5
27.22 Sara VAN DE POL  SCT16|7|11:54.570
28.27 Mijke LAMMERS  STH25|6|21:56.259
29.35 Serena MAUCERI  VGT37|5|31:57.803
30.12 Greta HÄUPL  ETR45|7|41:58.243
31.5 Caterina CANCLINI  BOR54|4|52:01.687
32.26 Amelie MÜNCH  SLI65|6|62:01.815
33.32 Ilaria FONTANELLA  UGP76|5|72:02.931


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Eraton Race Timers
Impakt Sport
Web-TV
Bioracer
Kilimanjaro
Engo
Sebra Sports