Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
STARCLASS-3 (CD-2) - Bergamo, Italy - 12-14 November 2021
Distance Classification 777 metre Junior D Women
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
33
Lisa-Victoria NGO MOUAHA
USO
1
34
1|1|1
1:19.888
2.
28
Lise DIJKSTRA
TRL
2
21
1|2|2
1:21.784
3.
1
Nina TRABUCCHI
BOR
3
13
1|3|3
1:22.063
4.
30
Janna Wietske VAN DER ENDE
TRL
4
8
2|2|4
1:21.795
5.
20
Esther DROST
SCT
5
5
1|1|5
1:21.671
Final, Group 2
6.
19
Djoeke SCHMITZ
SCT
1
3
2|1|1
1:22.376
7.
7
Isra GHARSALLAOUI
CGALE
2
2
2|5|2
1:22.508
8.
29
Neeltsje DE BOER
TRL
3
1
2|4|3
1:22.670
9.
34
Viola COMBA
VGT
4
1|3|4
1:22.230
10.
16
Sofija RODIC
INT
5
1|4|5
1:24.552
Final, Group 3
11.
18
Camilla ZAZZARINI
SCP
1
1|P|1
1:22.356
12.
17
Beatrice PAGLIA
PIN
2
2|3|2
1:23.490
13.
10
Frida KISSMANN
ETR
3
2|1|3
1:24.640
14.
2
Anita ANTONIOLI
BOR
4
3|2|4
1:24.808
15.
13
Ief STRAATHOF
IHCL
5
3|2|5
1:25.550
Final, Group 4
16.
22
Sara VAN DE POL
SCT
1
3|5|1
1:25.774
17.
23
Giulia MARELLI
SES
2
2|4|2
1:25.796
18.
15
Lisa DEN HERTOG
IJVZ
3
3|4|3
1:24.605
19.
11
Charlotte SCHULZ
ETR
4
3|3|4
1:23.728
20.
27
Mijke LAMMERS
STH
5
3|5|5
1:27.594
Final, Group 5
21.
14
Fleur ALKEMADE
IJVZ
1
P|1|1
1:23.779
22.
4
Sofia PEDRANZINI
BOR
2
4|1|2
1:24.138
23.
31
Yente BROUWERS
TRL
3
4|2|3
1:24.743
24.
3
Serena COLA
BOR
4
4|1|4
1:27.161
25.
21
Amber VAN DER HEIDE
SCT
5
5|2|5
1:23.923
Final, Group 6
26.
24
Rachele Yara DOLCI
SES
1
5|3|1
1:29.848
27.
26
Amelie MÜNCH
SLI
2
5|3|2
1:32.494
28.
6
Rebecca TODESCO
BOR
3
4|2|3
1:32.340
29.
35
Serena MAUCERI
VGT
4
4|3|4
1:28.129
30.
12
Greta HÄUPL
ETR
P
3|4|P
1:28.430
Final, Group 7
31.
9
Tamar KOOLWIJK
DKIJV
1
4|4|1
1:30.048
32.
32
Ilaria FONTANELLA
UGP
2
4|5|2
1:31.911
33.
5
Caterina CANCLINI
BOR
3
5|4|3
1:33.481
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters