Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU DANUBIA SERIES 2 - CZECH OPEN - Benatky nad Jizerou, Czech Republic - 1-3 October 2021
 
Heats 1500 m JUNIOR C BOYS
 Race 35, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.550 MAJOR Dominik  FTC2:41.842 
2.394 Roberts MURASKO  JLSS2:42.840
3.243 DERDAK Akos  FTC2:45.302
4.192 GARDIAN Lajos Zsombor  TKKSE2:45.368
5.431 Tadeas KRAJ  KSB3:02.146
 Race 36, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5117 Adam MAKUCH  JUV2:51.364 
2.277 LISZLI Gabor  SZKE2:51.961
3.671 GYORY Peter  MTK3:12.529
4.155 JANCSÓ Zalán  TKKSEP
341 KESZTHELYI David  FTCDNF
491 HOLLOSY Dominik  TKKSEP
 Race 37, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3100 Maksims SOLEICUKS  SPARS2:37.143 
2.1157 Toprak Efe EROGLU  KGSK2:38.470
3.493 Emils Reinis RUDZITIS  JLSS2:40.655
4.2116 Jakub NOWAK  GIZ2:43.850
5.511 Fran LUETIC  METEOR2:50.878
6147 Damian MARCIN  PRKDNS
 Race 38, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2159 Muhammed BOZDA?  EGSK2:37.160 
2.1134 Luka JASIC  SRB2:38.386
3.3104 Valters KANBERGS  SPARS2:39.220
4.4123 Krzysztof MADRY  JUV2:43.648
5.69 Martin PRANTL  METEOR2:53.783
6.570 HEMZ? Botond  MTK2:59.789
 Race 39, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.298 Linards Reinis LAIZANS  JLSS2:34.545 
2.3101 Tomass KITOKS  SPARS2:40.318
3.46 Assen GYUROV  SCIS2:44.627
4.6158 Metin KAYA  TUR2:55.675
5.544 MOLNAR Borisz Z.  FTC3:09.998ADV
6.1142 Alexej VASTUSKO  STEZ3:20.292
 
Semi Final 1500 m JUNIOR C BOYS
 Race 53, Group 2     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.292 GARDIAN Lajos Zsombor  TKKSE3:06.008 
2.370 HEMZ? Botond  MTK3:09.215
3.431 Tadeas KRAJ  KSB3:14.870
4.1116 Jakub NOWAK  GIZ3:25.395
 Race 54, Group 2     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3158 Metin KAYA  TUR3:00.813 
2.1123 Krzysztof MADRY  JUV3:00.873
3.29 Martin PRANTL  METEOR3:04.904
4.5147 Damian MARCIN  PRK3:13.251
5.4142 Alexej VASTUSKO  STEZ3:16.121
 Race 55, Group 2     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.455 JANCSÓ Zalán  TKKSE2:46.371 
2.391 HOLLOSY Dominik  TKKSE2:46.514
3.541 KESZTHELYI David  FTC2:49.858
4.111 Fran LUETIC  METEOR2:54.450
5.271 GYORY Peter  MTK3:13.355
 Race 59, Group 1     (4 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3134 Luka JASIC  SRB2:27.894 
2.2159 Muhammed BOZDA?  EGSK2:28.164
3.1100 Maksims SOLEICUKS  SPARS2:28.246
4.4157 Toprak Efe EROGLU  KGSK2:29.094
5.5104 Valters KANBERGS  SPARS2:29.275
6.844 MOLNAR Borisz Z.  FTC2:33.080
7.643 DERDAK Akos  FTC2:33.271
8.777 LISZLI Gabor  SZKE2:34.938
 Race 60, Group 1     (5 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.450 MAJOR Dominik  FTC2:28.504 
2.198 Linards Reinis LAIZANS  JLSS2:29.273
3.7117 Adam MAKUCH  JUV2:30.420
4.393 Emils Reinis RUDZITIS  JLSS2:30.782
5.2101 Tomass KITOKS  SPARS2:35.023
6.66 Assen GYUROV  SCIS2:44.303
7.594 Roberts MURASKO  JLSS2:54.341
 
Final 1500 m JUNIOR C BOYS
 Race 70, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.111 Fran LUETIC  METEOR2:45.702 
2.7116 Jakub NOWAK  GIZ2:46.034
3.29 Martin PRANTL  METEOR2:48.666
4.3147 Damian MARCIN  PRK2:56.342
5.531 Tadeas KRAJ  KSB2:59.539
6.6142 Alexej VASTUSKO  STEZ3:05.272
7.471 GYORY Peter  MTK3:07.337
 Race 72, Group 3     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.155 JANCSÓ Zalán  TKKSE2:46.290 
2.291 HOLLOSY Dominik  TKKSE2:46.433
3.341 KESZTHELYI David  FTC2:47.416
4.5123 Krzysztof MADRY  JUV2:48.321
5.692 GARDIAN Lajos Zsombor  TKKSE2:50.872
6.4158 Metin KAYA  TUR3:01.572
7.770 HEMZ? Botond  MTK3:04.082
 Race 74, Group 2     (3 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1104 Valters KANBERGS  SPARS2:33.3371 
2.6101 Tomass KITOKS  SPARS2:33.341
3.443 DERDAK Akos  FTC2:34.551
4.76 Assen GYUROV  SCIS2:34.559
5.577 LISZLI Gabor  SZKE2:34.876
6.344 MOLNAR Borisz Z.  FTC2:35.088
7.894 Roberts MURASKO  JLSS2:35.616
8.293 Emils Reinis RUDZITIS  JLSS2:37.859
 Race 76, Group 1     (4 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.450 MAJOR Dominik  FTC2:27.14034 
2.698 Linards Reinis LAIZANS  JLSS2:28.88821
3.1134 Luka JASIC  SRB2:28.91513
4.3100 Maksims SOLEICUKS  SPARS2:30.1598
5.2159 Muhammed BOZDA?  EGSK2:32.1555
6.5157 Toprak Efe EROGLU  KGSK2:32.3613
7.7117 Adam MAKUCH  JUV3:08.0932
 
Distance Classification 1500 m JUNIOR C BOYS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.50 MAJOR Dominik  FTC1341|1|12:27.140
2.98 Linards Reinis LAIZANS  JLSS2211|2|22:28.888
3.134 Luka JASIC  SRB3132|1|32:27.894
4.100 Maksims SOLEICUKS  SPARS481|3|42:28.246
5.159 Muhammed BOZDA?  EGSK551|2|52:28.164
6.157 Toprak Efe EROGLU  KGSK632|4|62:29.094
7.117 Adam MAKUCH  JUV721|3|72:30.420
  Final, Group 2
8.104 Valters KANBERGS  SPARS113|5|12:29.275
9.101 Tomass KITOKS  SPARS22|5|22:33.341
10.43 DERDAK Akos  FTC33|7|32:33.271
11.6 Assen GYUROV  SCIS43|6|42:34.559
12.77 LISZLI Gabor  SZKE52|8|52:34.876
13.44 MOLNAR Borisz Z.  FTC65|6|62:33.080
14.94 Roberts MURASKO  JLSS72|7|72:35.616
15.93 Emils Reinis RUDZITIS  JLSS83|4|82:30.782
  Final, Group 3
16.55 JANCSÓ Zalán  TKKSE1P|1|12:46.290
17.91 HOLLOSY Dominik  TKKSE2P|2|22:46.433
18.41 KESZTHELYI David  FTC3NF|3|32:47.416
19.123 Krzysztof MADRY  JUV44|2|42:43.648
20.92 GARDIAN Lajos Zsombor  TKKSE54|1|52:45.368
21.158 Metin KAYA  TUR64|1|62:55.675
22.70 HEMZ? Botond  MTK76|2|72:59.789
  Final, Group 4
23.11 Fran LUETIC  METEOR15|4|12:45.702
24.116 Jakub NOWAK  GIZ24|4|22:43.850
25.9 Martin PRANTL  METEOR35|3|32:48.666
26.147 Damian MARCIN  PRK4NS|4|42:56.342
27.31 Tadeas KRAJ  KSB55|3|52:59.539
28.142 Alexej VASTUSKO  STEZ66|5|63:05.272
29.71 GYORY Peter  MTK73|5|73:07.337


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Engo
Bioracer
Sebra Sports
Impakt Sport
Web-TV
Kilimanjaro
Skate-Tec