Events
Erzurum EYOF
StarClass Torino
Sapporo Asia Games
Hasselt Europacup
Masters Games
Turnhout Closing Games
Oberstdorf Shorttrack Summercamp
East Asia Games
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA-6 (CD-3) - Zagreb, Croatia - 10-12 February 2017
 
Heats 1000 meter Junior C Girls
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 81, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.175 Petra RUSNAKOVA  SVK1:45.242Q
2.211 Maja IVANDIC  CRO1:45.986Q
3.334 Lilia KATONA  HUN1:46.710 
4.452 Fanni PUSPOK  SZKE1:47.563
5.562 Ursa ERJAVEC  SLO2:11.931
 Race 82, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.127 Dominika SIMANDLOVÁ  CZE1:48.970Q
2.236 Barbara SOMOGYI  HUN1:49.115Q
3.374 Simona PAVLIKOVA  SVK1:52.072 
4.435 Anna Kerubina NAGY  HUN1:52.271
 
Final 1000 meter Junior C Girls
 Race 100, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Lilia KATONA  HUN1:46.545 
2.274 Simona PAVLIKOVA  SVK1:47.464
3.352 Fanni PUSPOK  SZKE1:47.534
4.435 Anna Kerubina NAGY  HUN1:50.520
5.562 Ursa ERJAVEC  SLO2:12.205
 Race 101, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.136 Barbara SOMOGYI  HUN2:06.88634 
2.211 Maja IVANDIC  CRO2:07.00521
375 Petra RUSNAKOVA  SVKDNS
427 Dominika SIMANDLOVÁ  CZEDNF
 
Distance Classification 1000 meter Junior C Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.36 Barbara SOMOGYI  HUN1342|11:49.115
2.11 Maja IVANDIC  CRO2212|21:45.986
3.27 Dominika SIMANDLOVÁ  CZEDNF1|NF1:48.970
4.75 Petra RUSNAKOVA  SVKDNS1|NS1:45.242
  Final, Group 2
5.34 Lilia KATONA  HUN13|11:46.545
6.74 Simona PAVLIKOVA  SVK23|21:47.464
7.52 Fanni PUSPOK  SZKE34|31:47.534
8.35 Anna Kerubina NAGY  HUN44|41:50.520
9.62 Ursa ERJAVEC  SLO55|52:11.931


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
SpeedSkatingShop
Sebra Sports
Topskating
Hunter
Evoskates
Mapleskate
Customboots.de