Events
Belfort Grand Lion
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU DEVELOPMENT COMPETITION - Celje, Slovenia - 20-21 August 2022
 
Heats 777 m DIVISION 1
 Race 54, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.214 Martin PRANTL  METEOR1:16.856 
2.343 Kristina BURDELAKOVA  PRK1:26.786
3.11 Elisa-Florentina TOILA  GSD1:33.394
418 Dina SPAN  CELDNS
 Race 55, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.335 Tibor KOMERICKI  CEL1:15.202 
2.517 Renee KOPRIVNJAK  METEOR1:27.462
3.442 Katarina ONDREJCAKOVA  SKMA1:30.841
4.25 Imre MIHALY BISON  ERC1:37.307
5.115 Andrej ?TEF?I  CRO1:38.037
 Race 56, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.526 Jonathan RÖSKENBLECK  SLIC1:17.014 
2.22 Livia MARKYTAN  ERC1:23.064
3.19 Tonka HORVAT  METEOR1:24.755
4.344 Ela MAJIRSKA  SKMA1:34.470
5.419 Petar MATIJEVI?  METEOR1:45.518
 Race 57, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Nedim MUZAFEROVIC  SLIC1:20.233 
2.447 Sergej VASTUSKO  STEZ1:22.745
3.529 Polina STRETENSKA  JLSS1:30.773
4.37 Mihai-Alexandru TOILA  GSD1:34.299
5.210 Lara KOLOVRAT  METEOR1:36.180
 Race 58, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.348 Marek HARKABUS  PRK1:19.541 
2.233 Madara GINTERE  JLSS1:25.480
3.427 Sanel MUZAFEROVIC  SLIC1:37.383
4.116 Karlo ?ULI?  METEOR1:41.707
5.56 Martin-Gabriel SHADMAN  GSD1:58.840
 Race 59, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.128 Moritz KÜHNRICH  SLIC1:20.392 
2.339 Sofija RODIC  INLINE1:24.055
3.424 Anna KRANKL  ERC1:29.326
4.211 Ljiljana RADELJA  METEOR1:30.927
5.545 Viktoria NEUPAUEROVA  SKMA1:43.997
 
Final 777 m DIVISION 1
 Race 63, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.219 Petar MATIJEVI?  METEOR1:39.108 
2.145 Viktoria NEUPAUEROVA  SKMA1:40.925
3.36 Martin-Gabriel SHADMAN  GSD1:47.947
 Race 65, Group 5     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.144 Ela MAJIRSKA  SKMA1:32.974 
2.35 Imre MIHALY BISON  ERC1:35.529
3.516 Karlo ?ULI?  METEOR1:39.312
4.415 Andrej ?TEF?I  CRO1:39.541
5.210 Lara KOLOVRAT  METEORP
 Race 67, Group 4     (3 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Katarina ONDREJCAKOVA  SKMA1:29.116 
2.527 Sanel MUZAFEROVIC  SLIC1:30.397
3.211 Ljiljana RADELJA  METEOR1:30.614
4.31 Elisa-Florentina TOILA  GSD1:30.949
5.47 Mihai-Alexandru TOILA  GSD1:31.648
 Race 69, Group 3     (4 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 Tonka HORVAT  METEOR1:24.191 
2.243 Kristina BURDELAKOVA  PRK1:24.277
3.317 Renee KOPRIVNJAK  METEOR1:24.377
4.424 Anna KRANKL  ERC1:28.715
5.529 Polina STRETENSKA  JLSS1:29.850
 Race 71, Group 2     (5 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.128 Moritz KÜHNRICH  SLIC1:17.7933 
2.533 Madara GINTERE  JLSS1:20.1332
3.439 Sofija RODIC  INLINE1:21.2131
4.32 Livia MARKYTAN  ERC1:22.081
5.247 Sergej VASTUSKO  STEZ1:41.575
 Race 73, Group 1     (6 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Tibor KOMERICKI  CEL1:11.66434 
2.326 Jonathan RÖSKENBLECK  SLIC1:14.72821
3.214 Martin PRANTL  METEOR1:15.24513
4.448 Marek HARKABUS  PRK1:16.2818
5.525 Nedim MUZAFEROVIC  SLIC1:19.9165
 
Distance Classification 777 m DIVISION 1
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.35 Tibor KOMERICKI  CEL1341|11:11.664
2.26 Jonathan RÖSKENBLECK  SLIC2211|21:14.728
3.14 Martin PRANTL  METEOR3131|31:15.245
4.48 Marek HARKABUS  PRK481|41:16.281
5.25 Nedim MUZAFEROVIC  SLIC551|51:19.916
  Final, Group 2
6.28 Moritz KÜHNRICH  SLIC131|11:17.793
7.33 Madara GINTERE  JLSS222|21:20.133
8.39 Sofija RODIC  INLINE312|31:21.213
9.2 Livia MARKYTAN  ERC42|41:22.081
10.47 Sergej VASTUSKO  STEZ52|51:22.745
  Final, Group 3
11.9 Tonka HORVAT  METEOR13|11:24.191
12.43 Kristina BURDELAKOVA  PRK22|21:24.277
13.17 Renee KOPRIVNJAK  METEOR32|31:24.377
14.24 Anna KRANKL  ERC43|41:28.715
15.29 Polina STRETENSKA  JLSS53|51:29.850
  Final, Group 4
16.42 Katarina ONDREJCAKOVA  SKMA13|11:29.116
17.27 Sanel MUZAFEROVIC  SLIC23|21:30.397
18.11 Ljiljana RADELJA  METEOR34|31:30.614
19.1 Elisa-Florentina TOILA  GSD43|41:30.949
20.7 Mihai-Alexandru TOILA  GSD54|51:31.648
  Final, Group 5
21.44 Ela MAJIRSKA  SKMA14|11:32.974
22.5 Imre MIHALY BISON  ERC24|21:35.529
23.16 Karlo ?ULI?  METEOR34|31:39.312
24.15 Andrej ?TEF?I  CRO45|41:38.037
25.10 Lara KOLOVRAT  METEORP5|P1:36.180
  Final, Group 6
26.19 Petar MATIJEVI?  METEOR15|11:39.108
27.45 Viktoria NEUPAUEROVA  SKMA25|21:40.925
28.6 Martin-Gabriel SHADMAN  GSD35|31:47.947
  Heats, Group 1
18 Dina SPAN  CELDNSNS


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Web-TV
Engo
Kilimanjaro
Sebra Sports