Events
Belfort Grand Lion
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU DEVELOPMENT COMPETITION - Celje, Slovenia - 20-21 August 2022
 
Heats 500 m DIVISION 1
 Race 35, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.235 Tibor KOMERICKI  CEL47.113 
2.142 Katarina ONDREJCAKOVA  SKMA54.883
3.311 Ljiljana RADELJA  METEOR56.297
4.441 Filip TOMOVIC  INLINE56.386
5.56 Martin-Gabriel SHADMAN  GSD1:11.622
 Race 36, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.326 Jonathan RÖSKENBLECK  SLIC47.678 
2.49 Tonka HORVAT  METEOR52.780
3.52 Livia MARKYTAN  ERC53.234
4.145 Viktoria NEUPAUEROVA  SKMA1:01.586
5.215 Andrej ?TEF?I  CRO1:06.428
 Race 37, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.325 Nedim MUZAFEROVIC  SLIC50.575 
2.429 Polina STRETENSKA  JLSS55.083
3.118 Dina SPAN  CEL58.189
4.210 Lara KOLOVRAT  METEOR1:01.952
 Race 38, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.128 Moritz KÜHNRICH  SLIC49.620 
2.433 Madara GINTERE  JLSS51.525
3.244 Ela MAJIRSKA  SKMA58.929
4.35 Imre MIHALY BISON  ERC59.810
5.519 Petar MATIJEVI?  METEOR1:07.952
 Race 39, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.414 Martin PRANTL  METEOR48.105 
2.243 Kristina BURDELAKOVA  PRK54.176
3.324 Anna KRANKL  ERC56.453
4.138 Sofija MARKOVIC  INLINE1:00.240
 Race 40, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.339 Sofija RODIC  INLINE59.221 
2.216 Karlo ?ULI?  METEOR1:00.181
3.41 Elisa-Florentina TOILA  GSD1:00.662
147 Sergej VASTUSKO  STEZP
 Race 41, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.448 Marek HARKABUS  PRK50.945 
2.217 Renee KOPRIVNJAK  METEOR55.532
3.327 Sanel MUZAFEROVIC  SLIC59.507
4.17 Mihai-Alexandru TOILA  GSD59.735
 
Final 500 m DIVISION 1
 Race 45, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.647 Sergej VASTUSKO  STEZ51.936 
2.145 Viktoria NEUPAUEROVA  SKMA1:01.522
3.210 Lara KOLOVRAT  METEOR1:01.606
4.315 Andrej ?TEF?I  CRO1:05.695
5.419 Petar MATIJEVI?  METEOR1:05.970
6.56 Martin-Gabriel SHADMAN  GSD1:15.060
 Race 47, Group 5     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.141 Filip TOMOVIC  INLINE54.748 
2.438 Sofija MARKOVIC  INLINE59.616
3.51 Elisa-Florentina TOILA  GSD59.992
4.27 Mihai-Alexandru TOILA  GSD1:00.281
5.35 Imre MIHALY BISON  ERC1:01.160
 Race 49, Group 4     (3 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.111 Ljiljana RADELJA  METEOR57.780 
2.527 Sanel MUZAFEROVIC  SLIC57.974
3.444 Ela MAJIRSKA  SKMA58.407
4.224 Anna KRANKL  ERC1:09.106
318 Dina SPAN  CELDNS
 Race 51, Group 3     (4 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Livia MARKYTAN  ERC53.278 
2.242 Katarina ONDREJCAKOVA  SKMA55.077
3.417 Renee KOPRIVNJAK  METEOR55.164
4.329 Polina STRETENSKA  JLSS55.758
5.516 Karlo ?ULI?  METEOR1:02.377
 Race 53, Group 2     (5 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.148 Marek HARKABUS  PRK50.0663 
2.539 Sofija RODIC  INLINE50.4472
3.233 Madara GINTERE  JLSS51.1601
4.39 Tonka HORVAT  METEOR53.002
5.443 Kristina BURDELAKOVA  PRK53.402
 Race 55, Group 1     (6 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Tibor KOMERICKI  CEL46.85034 
2.226 Jonathan RÖSKENBLECK  SLIC47.15821
3.314 Martin PRANTL  METEOR47.28813
4.525 Nedim MUZAFEROVIC  SLIC50.7698
5.428 Moritz KÜHNRICH  SLIC1:02.8405
 
Distance Classification 500 m DIVISION 1
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.35 Tibor KOMERICKI  CEL1341|146.850
2.26 Jonathan RÖSKENBLECK  SLIC2211|247.158
3.14 Martin PRANTL  METEOR3131|347.288
4.25 Nedim MUZAFEROVIC  SLIC481|450.575
5.28 Moritz KÜHNRICH  SLIC551|549.620
  Final, Group 2
6.48 Marek HARKABUS  PRK131|150.066
7.39 Sofija RODIC  INLINE221|250.447
8.33 Madara GINTERE  JLSS312|351.160
9.9 Tonka HORVAT  METEOR42|452.780
10.43 Kristina BURDELAKOVA  PRK52|553.402
  Final, Group 3
11.2 Livia MARKYTAN  ERC13|153.234
12.42 Katarina ONDREJCAKOVA  SKMA22|254.883
13.17 Renee KOPRIVNJAK  METEOR32|355.164
14.29 Polina STRETENSKA  JLSS42|455.083
15.16 Karlo ?ULI?  METEOR52|51:00.181
  Final, Group 4
16.11 Ljiljana RADELJA  METEOR13|156.297
17.27 Sanel MUZAFEROVIC  SLIC23|257.974
18.44 Ela MAJIRSKA  SKMA33|358.407
19.24 Anna KRANKL  ERC43|456.453
20.18 Dina SPAN  CELDNS3|NS58.189
  Final, Group 5
21.41 Filip TOMOVIC  INLINE14|154.748
22.38 Sofija MARKOVIC  INLINE24|259.616
23.1 Elisa-Florentina TOILA  GSD33|359.992
24.7 Mihai-Alexandru TOILA  GSD44|459.735
25.5 Imre MIHALY BISON  ERC54|559.810
  Final, Group 6
26.47 Sergej VASTUSKO  STEZ1P|151.936
27.45 Viktoria NEUPAUEROVA  SKMA24|21:01.522
28.10 Lara KOLOVRAT  METEOR34|31:01.606
29.15 Andrej ?TEF?I  CRO45|41:05.695
30.19 Petar MATIJEVI?  METEOR55|51:05.970
31.6 Martin-Gabriel SHADMAN  GSD65|61:11.622


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Impakt Sport
Kilimanjaro
Web-TV
Sebra Sports
Skate-Tec
Eraton Race Timers