Events
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Athletes
This website is a service of PB-Event
 

Biographical data for:   Ekaterina STEKLENEVA

Name: Ekaterina Stekleneva
Gender: Female
Age Category: Senior (2020/2021)
Home Country: Russia
Club: Russian Skating Union,
 
Graphs: 2020/2021 | Last 4 years
 
Results: Season 2018/2019
Season 2019/2020

Personal records:
500 meter48.0825/10/19Rybinsk RUSNational League Russia Cup 2
1000 meter1:37.59429/09/19Kolomna RUSNational League Russia Cup 1
1500 meter2:31.48727/09/19Kolomna RUSNational League Russia Cup 1

Classifications in season 2019/2020:
27/09/19Kolomna RUSNational League Russia Cup 1Ladies
    Overall Ranking: 33rd,   500 meter: 35th,   1000 meter: 31st,   1500 meter: 28th
24/10/19Rybinsk RUSNational League Russia Cup 2Ladies
    Overall Ranking: 23rd,   500 meter: 16th,   1000 meter: 28th,   1500 meter: 21st
15/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Ladies
    Overall Ranking: 6th,   500 meter: 8th,   1000 meter: 4th,   1500 meter: 4th
22/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)JUNIOR A LADIES
    Overall Ranking: 4th,   500 m: 6th,   1000 m: 4th,   1500 m: 2nd
13/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)JUNIOR A LADIES
    Overall Ranking: 4th,   500 m: 5th,   1000 m: 2nd,   1500 m: 4th
20/12/19Kolomna RUSNational Championships RussiaLadies
    Overall Ranking: 29th,   500 meter: 34th,   1000 meter: 35th,   1500 meter: 16th
31/01/20St. Peterburg RUSNational League Russia Cup 4Ladies
    Overall Ranking: 28th,   500 meter: 36th,   1000 meter: 23rd,   1500 meter: 35th
14/02/20Ufa RUSNational League Russia Cup - FinalLadies
    Overall Ranking: 29th,   500 meter: 37th,   1000 meter: 26th,   1500 meter: 27th

Results in season 2019/2020:
500 meter
48.0825/10/19Rybinsk RUSNational League Russia Cup 2Semi Final, Group 2 
48.3425/10/19Rybinsk RUSNational League Russia Cup 2Preliminaries, Group 1 
48.37016/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Semi Final, Group 1 
48.38720/12/19Kolomna RUSNational Championships RussiaHeats, Group 1 
48.41130/11/99Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Semi Final, Group 1 
48.5225/10/19Rybinsk RUSNational League Russia Cup 2Quarter Finals, Group 2 
48.60523/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Semi Final, Group 1 
48.80521/12/19Kolomna RUSNational Championships RussiaRanking Finals, Group 4 
48.92028/09/19Kolomna RUSNational League Russia Cup 1Preliminaries, Group 1 
49.13716/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Heats, Group 1 
49.14730/11/99Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Final, Group 2 
49.25723/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Heats, Group 1 
49.27023/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Final, Group 2 
49.27130/11/99Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Heats, Group 1 
49.31328/09/19Kolomna RUSNational League Russia Cup 1Quarter Finals, Group 2 
49.85316/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Final, Group 2 
50.02515/02/20Ufa RUSNational League Russia Cup - FinalRanking Finals, Group 4 
50.52001/02/20St. Peterburg RUSNational League Russia Cup 4Heats, Group 1 
50.85015/02/20Ufa RUSNational League Russia Cup - FinalHeats, Group 1 
50.99001/02/20St. Peterburg RUSNational League Russia Cup 4Quarter Finals, Group 5 
 
1000 meter
1:37.59429/09/19Kolomna RUSNational League Russia Cup 1Quarter Finals, Group 2 
1:38.03629/09/19Kolomna RUSNational League Russia Cup 1Preliminaries, Group 1 
1:38.47624/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Final, Group 1 
1:38.9326/10/19Rybinsk RUSNational League Russia Cup 2Heats, Group 1 
1:38.9926/10/19Rybinsk RUSNational League Russia Cup 2Quarter Finals, Group 1 
1:40.40820/12/19Kolomna RUSNational Championships RussiaHeats, Group 1 
1:40.87617/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Semi Final, Group 1 
1:40.9326/10/19Rybinsk RUSNational League Russia Cup 2Preliminaries, Group 1 
1:41.46522/12/19Kolomna RUSNational Championships RussiaRanking Finals, Group 3 
1:41.92715/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Final, Group 1 
1:42.05016/02/20Ufa RUSNational League Russia Cup - FinalHeats, Group 1 
1:42.34002/02/20St. Peterburg RUSNational League Russia Cup 4Heats, Group 1 
1:43.71224/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Heats, Group 1 
1:44.31415/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Heats, Group 1 
1:44.55916/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Heats, Group 1 
1:45.50016/02/20Ufa RUSNational League Russia Cup - FinalRanking Finals, Group 1 
1:45.54017/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Final, Group 1 
1:47.10024/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Semi Final, Group 1 
 
1500 meter
2:31.48727/09/19Kolomna RUSNational League Russia Cup 1Semi Final, Group 2 
2:31.6124/10/19Rybinsk RUSNational League Russia Cup 2Heats, Group 1 
2:31.68821/12/19Kolomna RUSNational Championships RussiaSemi Finals, Group 1 
2:33.22720/12/19Kolomna RUSNational Championships RussiaQuarter Finals, Group 1 
2:33.83027/09/19Kolomna RUSNational League Russia Cup 1Quarter Finals, Group 2 
2:36.78527/09/19Kolomna RUSNational League Russia Cup 1Heats, Group 1 
2:37.18515/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Final, Group 1 
2:38.07114/02/20Ufa RUSNational League Russia Cup - FinalRanking Finals, Group 1 
2:39.50922/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Final, Group 1 
2:39.54122/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Heats, Group 1 
2:43.81031/01/20St. Peterburg RUSNational League Russia Cup 4Semi Final, Group 4 
2:44.30315/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Heats, Group 1 
2:46.31014/02/20Ufa RUSNational League Russia Cup - FinalHeats, Group 1 
2:46.90813/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Final, Group 1 
2:47.05031/01/20St. Peterburg RUSNational League Russia Cup 4Quarter Finals, Group 1 
2:50.60513/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Heats, Group 1 
P24/10/19Rybinsk RUSNational League Russia Cup 2Semi Final, Group 1 
 
2000 meter relay
P23/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Final, Group 1 
(KALININGRAD: Eva Golubeva, Aleksei Khodus, Sergei Ryatsen, Ekaterina Stekleneva)
 
3000 meter relay
4:34.25930/11/99Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Final, Group 1 
(RUSSIA: Eva Golubeva, Ekaterina Stekleneva, Tatiana Zaitseva, Anastasia Zheganova)
4:35.64122/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Final, Group 1 
(RUSSIA: Alina Evloeva, Eva Golubeva, Varvara Mitrofanova, Ekaterina Stekleneva)
 

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Kilimanjaro
Web-TV
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Skate-Tec
Engo
Bioracer