Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 3 (NC) - Oberstdorf, Germany - 22-24 November 2013
Final 1000 meter Ladies Junior C
Race 310, Group 10 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
120
Joni TERSTEEG
SVU
1:49.339
2.
3
34
Franziska SCHÖNIG
ECK
1:49.630
3.
2
22
Noelie RIBAS
CGALE
1:49.960
Race 311, Group 9 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
102
Sanimaiya VILLA
SES
1:55.596
2.
3
71
Silke VAN RIEL
IJVZ
1:56.588
3.
4
5
Bethan LINDSAY
ALD
2:28.122
1
133
Gwendoline DAUDET
USF
P
Race 312, Group 8 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
27
Emmanuelle BOURDET
CVGH
1:50.109
2.
2
21
Giulia MAGRO
CGALE
1:50.279
3.
3
114
Maayke OUWEHAND
STH
1:50.309
4.
4
83
Charlotte HAYWARD
MIRC
1:50.849
Race 313, Group 7 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
6
Jeyda DJEMAL
ALD
1:48.789
2.
1
78
Cecilia BACKSTRÖM
LUX
1:49.269
3.
2
67
Vivienne DE JONG
IHCL
1:49.473
4.
3
126
Iris VEENSTRA
TRL
1:49.659
Race 314, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
58
Gina JACOBS
EVD
1:39.841
2.
2
92
Valentina BONATI
PON
1:46.983
3.
3
113
Noëlle BUURMA
STG
1:48.039
4.
4
49
Chantalle SCHLICHTING
ETR
1:48.160
5.
5
68
Laura OTTING
IHCL
1:48.319
Race 315, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
112
Iris ANTONISSEN
STG
1:51.988
2.
3
65
Danique VAN LOBENSTEIN
HVHW
1:52.190
3.
1
62
Nina HOGEVEEN
GO
1:52.316
4.
4
48
Janina BECKER
ETR
1:52.434
Race 316, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
15
Alessia BELLOTTI
BOR
1:43.685
2.
1
98
Esmeralda WANNINK
SCT
1:43.731
3.
2
61
Sanne SCHOTHUIS
GO
1:44.635
4.
3
150
Maureen ONDERWATER
IHCL
1:45.735
5.
5
7
Tanith TURNER
ALD
1:46.287
6.
4
140
Moniek HEURMAN
STB
1:47.248
Race 330, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
75
Melissa TUNNO
ITT
1:39.329
2.
1
88
Isabelle ROBERTS
NIRC
1:40.292
3.
3
59
Anna Katharina GÄRTNER
EVD
1:41.265
4.
2
89
Jessica URQUHART
NIRC
2:05.068
5.
5
33
Stephanie KRAUSE
ECK
2:07.628
Race 331, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
106
Erika LINDGREN
SODM
1:48.065
2.
2
47
Maria DEIKE
ETR
1:48.192
3.
1
14
Gloria CONFORTOLA
BOR
1:48.202
4.
3
57
Aline LENKE
EVD
2:06.888
Race 332, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
141
Selma POUTSMA
STB
1:41.600
34
2.
1
119
Gioya LANCEE
SVU
1:41.850
21
3.
4
40
Jil LINKA
ECO
1:42.245
13
4.
3
24
Gloria IORIATTI
CPP
1:42.665
8
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters