Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
WORLD JUNIOR CHAMPIONSHIPS - Belgrade, Serbia - 9 January 2005
Heats 1500 m Men
Race 86, Group 1 (1 of 14)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
67
Vyacheslav KURGINYAN
RUS
2:26.066
2.
32
Oliver HORSEPOOL
GBR
2:26.317
3.
27
Jakub JANECKO
CZE
2:30.901
4.
41
Vladislav BYKANOV
ISR
2:32.268
5.
22
Tomislav DUGI
CRO
2:43.064
4
Dries CELIS
BEL
DQ
Race 87, Group 1 (2 of 14)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
39
GALAMBOS Gábor
HUN
2:31.774
2.
75
Milos VIGAS
SVK
2:33.810
3.
64
Zsolt KALAMAR KERTESZ
ROU
2:36.642
4.
72
Urban KALSEK
SLO
2:42.126
5.
58
JARGALANCHULUUN Ganbat
MGL
2:46.646
Race 88, Group 1 (3 of 14)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
45
Yuri CONFORTOLA
ITA
2:28.268
2.
85
Dariusz KULESZA
POL
2:29.509
3.
82
Benjamin KOCH
AUT
2:29.992
4.
76
Andriy KOZHUKH
UKR
2:32.966
5.
71
Denis GRM
SLO
2:54.398
6.
11
Dino SOFIC
BIH
2:59.413
Race 89, Group 1 (4 of 14)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
21
Quinyu ZHAO
CHN
2:33.669
2.
84
Jakub JAWORSKI
POL
2:33.961
3.
49
Daisuke UEMURA
JPN
2:34.066
4.
33
Matthew WILSON
GBR
2:35.703
5.
8
Siarhei YAKUSHKOU
BLR
2:37.997
6.
13
Petar PETROV
BUL
2:39.669
Race 90, Group 1 (5 of 14)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
15
Mathieu GIROUX
CAN
2:17.542
2.
44
Denis BELLOTTI
ITA
2:17.669
3.
68
Bulat VALIULLIN
RUS
2:17.893
4.
28
Josef MIKA
CZE
2:32.516
5.
6
Vitali BORODAVKO
BLR
2:34.480
6.
65
Gellert PATAKI
ROU
2:34.593
Race 91, Group 1 (6 of 14)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
79
Kyle CARR
USA
2:32.958
2.
1
Lachlan HAY
AUS
2:33.026
3.
36
Christoph MILZ
GER
2:33.058
4.
50
Artur SULTANGALIYEV
KAZ
2:40.255
5.
7
Oleg SAPUNENKO
BLR
2:40.379
Race 92, Group 1 (7 of 14)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
55
LEE Ho-Suk
KOR
2:30.412
2.
20
HAN Jialiang
CHN
2:30.895
3.
81
Bobby Joe LINDSEY
USA
2:31.051
4.
46
Marco BERTOLDI
ITA
2:33.159
5.
29
Didier OLICHON PERRAULT
FRA
2:33.414
6.
57
Stasys KARPOVICIUS
LTU
2:42.662
Race 93, Group 1 (8 of 14)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
54
KWAK Yoon-Gy
KOR
2:30.852
2.
19
CUI Liang
CHN
2:31.100
3.
34
Paul WORTH
GBR
2:34.093
4.
61
Roderick OOSTEN
NED
2:34.283
5.
2
Alexander MERRIMAN
AUS
2:36.007
40
KNOCH Viktor
HUN
DQ
Race 94, Group 1 (9 of 14)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
48
Yuma SAKURAI
JPN
2:28.770
2.
26
Petr HARGAS
CZE
2:29.327
3.
77
Serhiy LIFYRENKO
UKR
2:29.743
4.
16
Guillaume BASTILLE
CAN
2:48.611
37
Robert SEIFERT
GER
DQ
70
Dejan HORVACKI
SCG
DNF
Race 95, Group 1 (10 of 14)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
38
DARÁZS Péter
HUN
2:36.246
2.
59
Marcel PLEYSTER
NED
2:36.806
3.
24
Wei-Lin LO
TPE
2:36.860
4.
73
Vladimir DEMOVIC
SVK
2:37.537
5.
66
Justin COPSEY
NZL
2:40.034
6.
14
Martin GEORGIEV
BUL
2:44.978
Race 96, Group 1 (11 of 14)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
53
KIM Hyun-Kon
KOR
2:29.963
2.
35
Paul HERRMANN
GER
2:32.898
3.
3
Elliott SHRIANE
AUS
2:33.500
4.
25
Eric I CHENG
TPE
2:39.623
80
Jordan HINKE
USA
DQ
9
Amir LIGATA
BIH
DNF
Race 97, Group 1 (12 of 14)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
30
Maxime CHATAIGNIER
FRA
2:38.975
2.
17
François HAMELIN
CAN
2:39.038
3.
60
Jorrit OOSTEN
NED
2:40.629
4.
43
Alexander SELEZNOV
ISR
2:47.802
5.
52
Aslan DAUMOV
KAZ
2:49.820
Race 98, Group 1 (13 of 14)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
47
Yu MIURA
JPN
2:38.917
2.
86
Adam FILIPOWICZ
POL
2:40.115
3.
63
Laszlo VRENCEAN
ROU
2:40.230
4.
78
Anton SIMON
UKR
2:40.608
5.
23
Boren ZUNAC
CRO
2:55.788
31
Jeremy MASSON
FRA
DNF
Race 99, Group 1 (14 of 14)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
69
Ruslan ZAKHAROV
RUS
2:28.359
2.
83
Andre PULEC
AUT
2:28.446
3.
74
Andrej VALACH
SVK
2:34.803
4.
5
Yves DE SMET
BEL
2:36.716
5.
42
Sergei KATSOV
ISR
3:18.087
12
Assen YORDANOV
BUL
DQ
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters