Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 2 (NC) - Malmö, Sweden - 28-30 October 2011
Final 1000 meter Men Junior C
Race 252, Group 10 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
100
Siebren TIEMERSMA
TRL
1:47.765
2.
2
37
Fiete REICH
ETR
1:56.591
3.
1
96
Björn SEIFERT
THOR
2:11.638
Race 253, Group 9 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
61
Ethan TREACY
MIRC
1:47.226
2.
3
36
Jan SCHOOF
ETR
1:49.022
3.
4
69
Jacob PORTER
NIRC
2:00.350
4.
5
84
Daniel JACOBSSON
SKS
2:00.652
5.
2
57
Kay HUISMAN
HVHW
2:11.778
Race 254, Group 8 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
120
Clément FLORAC
USF
1:46.315
2.
3
4
Samuel NICOLI
AGO
1:47.954
3.
2
80
Alessandro CASSIS
SES
1:50.434
1
78
Jelmer KOOISTRA
SCT
P
Race 255, Group 7 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
46
Tobias PIETSCH
EVD
1:44.638
2.
2
95
Hessel KOOT
SVU
1:45.036
3.
3
28
Johannes HOLZNER
DEC
1:46.462
4.
4
82
Fabrice DUFBERG
SKS
1:49.172
Race 256, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
12
Léo DEMOLINIS
ASMV
1:46.106
2.
2
35
Oliver GIESE
ETR
1:52.492
3.
1
47
Maximilian BORN
EVD
1:52.622
Race 257, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
45
Niclas WENDLER
EVD
1:41.308
2.
4
99
Bram DE JONG
TRL
1:41.826
3.
1
11
Daysan AMRI
ASMV
1:42.040
4.
2
59
Stijn DESMET
IRTA
1:42.259
Race 258, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
18
Rino VANHOOREN
BSC
1:54.863
2.
4
109
Ward PÉTRÉ
YDS
1:55.065
3.
5
53
Jan Douwe JANSEN
GO
1:55.206
4.
3
60
Jason LEUNG
MIRC
1:56.563
2
87
Gillian GOUD
STA
P
Race 259, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
122
Jens ALMEY
YES
1:39.141
2.
1
68
Jack BURROWS
NIRC
1:39.939
3.
4
71
Tristan NAVARRO
RPV
1:40.118
4.
2
83
Jacob JANSSON
SKS
1:42.170
Race 266, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
32
Maximilian KRONER
ECK
1:41.687
2.
4
9
Aydin DJEMAL
ALD
1:42.231
3.
1
10
Anthony CAST
ALD
1:42.405
4.
2
3
Milan GRUGNI
AGO
1:52.097
Race 267, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
15
Mattia ANTONIOLI
BOR
1:36.732
34
2.
1
16
Marco GIORDANO
BOR
1:36.880
21
3.
4
79
Surendra VILLA
SES
1:43.644
13
4.
2
70
Yoann MARTINEZ
OGCA
1:49.678
8
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters