Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 3 (LM-3) + FRIESLAND CUP 24TH - Leeuwarden, Netherlands - 28-29 January 2006
Final 1000 meter Ladies Junior C
Race 1, Group 5
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Remark
1.
5
104
Marije HENDRIKS
STA
1:56.333
2.
3
57
Elien ALMEY
YETI
1:57.689
3.
2
66
Romina FABER
GO
1:57.865
4.
4
54
Hanne VAN HIJFTE
STKG
1:58.032
5.
1
44
Stephanie DOLFING
HVHW
2:02.948
Race 1, Group 4
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Remark
1.
4
48
Efi PAPAKONSTANTI
ECO
1:47.701
2.
5
47
Isolde VEECK
ECO
1:49.372
3.
1
50
Madlen SCHUBERT
EVD
1:49.770
4.
3
116
Liduina VERBEEK
SVU
1:53.448
5.
2
55
Rikst WASSENAAR
TRL
1:54.163
Race 1, Group 3
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Remark
1.
3
51
Lisa THÜNS
EVD
1:49.216
2.
4
103
Sanne HERDER
TRL
1:50.044
3.
2
52
Morgane DIJON
FSG
1:50.242
4.
1
56
Hélène YANG
USF
1:50.353
Distance Classification 1000 meter Ladies Junior C
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Victories
Best time
Final, Group 1
1.
43
Martina VALCEPINA
BOR
1
34
30000000
1:44.272
2.
42
Josephine MESCHNIK
BOR
2
21
12000000
1:44.504
3.
143
Marieke LANGHOUT
STG
3
13
11100000
1:44.103
4.
41
Arianna RIZZI
BOR
4
8
20010000
1:45.850
Final, Group 2
6.
45
Mathilde DE CLEER
BSC
2
01200000
1:47.303
7.
49
Sylvia KOHL
EVD
3
01200000
1:48.115
8.
46
Marjolijn SLEMBROUCK
BSC
4
02010000
1:51.064
Final, Group 3
9.
51
Lisa THÜNS
EVD
1
20010000
1:47.586
10.
103
Sanne HERDER
TRL
2
01200000
1:50.044
11.
52
Morgane DIJON
FSG
3
01110000
1:50.242
12.
56
Hélène YANG
USF
4
10020000
1:50.353
Final, Group 4
13.
48
Efi PAPAKONSTANTI
ECO
1
20100000
1:47.701
14.
47
Isolde VEECK
ECO
2
11010000
1:49.372
15.
50
Madlen SCHUBERT
EVD
3
01200000
1:49.770
16.
116
Liduina VERBEEK
SVU
4
00120000
1:52.604
17.
55
Rikst WASSENAAR
TRL
5
01101000
1:54.163
Final, Group 5
18.
104
Marije HENDRIKS
STA
1
10011000
1:56.061
19.
57
Elien ALMEY
YETI
2
01011000
1:57.689
20.
66
Romina FABER
GO
3
00111000
1:57.865
21.
54
Hanne VAN HIJFTE
STKG
4
00120000
1:55.659
22.
44
Stephanie DOLFING
HVHW
5
00012000
2:02.948
Race 0
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Remark
0
0.000
Final 1000 meter Ladies Junior C
Race 1, Group 2
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Remark
2.
1
45
Mathilde DE CLEER
BSC
1:49.918
3.
2
49
Sylvia KOHL
EVD
1:51.014
4.
3
46
Marjolijn SLEMBROUCK
BSC
1:51.064
Race 1, Group 1
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Remark
1.
3
43
Martina VALCEPINA
BOR
1:44.272
34
2.
2
42
Josephine MESCHNIK
BOR
1:44.504
21
3.
1
143
Marieke LANGHOUT
STG
1:45.709
13
4.
4
41
Arianna RIZZI
BOR
1:45.850
8
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters