Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 3 (LM-3) + FRIESLAND CUP 24TH - Leeuwarden, Netherlands - 28-29 January 2006
Heats 500 meter Ladies Junior C
Race 1, Group 1
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Remark
1.
4
45
Mathilde DE CLEER
BSC
51.548
34
Race 0
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Remark
0
0.000
Heats 500 meter Ladies Junior C
Race 1, Group 1
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Remark
3.
5
52
Morgane DIJON
FSG
53.492
13
4.
3
56
Hélène YANG
USF
53.600
8
5.
1
104
Marije HENDRIKS
STA
56.808
5
Race 2, Group 1
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Remark
1.
1
42
Josephine MESCHNIK
BOR
52.164
34
2.
4
51
Lisa THÜNS
EVD
54.406
21
3.
3
55
Rikst WASSENAAR
TRL
57.187
13
4.
2
116
Liduina VERBEEK
SVU
1:02.639
8
Race 3, Group 1
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Remark
1.
2
143
Marieke LANGHOUT
STG
52.053
34
2.
3
46
Marjolijn SLEMBROUCK
BSC
53.510
21
3.
5
44
Stephanie DOLFING
HVHW
58.740
13
4.
1
57
Elien ALMEY
YETI
1:04.435
8
5.
4
47
Isolde VEECK
ECO
1:22.107
5
Race 4, Group 1
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Remark
1.
3
48
Efi PAPAKONSTANTI
ECO
51.009
34
2.
1
41
Arianna RIZZI
BOR
51.982
21
3.
4
49
Sylvia KOHL
EVD
52.041
13
4.
2
66
Romina FABER
GO
1:19.904
8
Race 5, Group 1
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Remark
1.
4
43
Martina VALCEPINA
BOR
51.408
34
2.
1
50
Madlen SCHUBERT
EVD
52.261
21
3.
2
103
Sanne HERDER
TRL
54.065
13
4.
3
54
Hanne VAN HIJFTE
STKG
54.655
8
Distance Classification 500 meter Ladies Junior C
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Victories
Best time
Final, Group 1
1.
43
Martina VALCEPINA
BOR
1
34
40000000
49.164
2.
42
Josephine MESCHNIK
BOR
2
21
22000000
49.198
3.
48
Efi PAPAKONSTANTI
ECO
3
13
21100000
49.542
4.
49
Sylvia KOHL
EVD
4
8
01210000
51.289
Final, Group 2
6.
50
Madlen SCHUBERT
EVD
2
03100000
52.261
7.
45
Mathilde DE CLEER
BSC
3
10210000
51.548
8.
143
Marieke LANGHOUT
STG
DQ
20010000
51.844
Final, Group 3
9.
41
Arianna RIZZI
BOR
1
11100000
51.982
10.
51
Lisa THÜNS
EVD
2
02010000
52.599
11.
52
Morgane DIJON
FSG
3
00210000
52.796
12.
46
Marjolijn SLEMBROUCK
BSC
4
01020000
52.935
Final, Group 4
13.
56
Hélène YANG
USF
1
20010000
53.119
14.
47
Isolde VEECK
ECO
2
11001000
52.591
15.
103
Sanne HERDER
TRL
3
01200000
53.293
16.
54
Hanne VAN HIJFTE
STKG
4
00120000
54.498
17.
55
Rikst WASSENAAR
TRL
5
01101000
55.715
Final, Group 5
18.
116
Liduina VERBEEK
SVU
1
10011000
55.056
19.
104
Marije HENDRIKS
STA
2
01101000
56.808
20.
57
Elien ALMEY
YETI
3
00120000
57.508
21.
44
Stephanie DOLFING
HVHW
4
00111000
58.740
22.
66
Romina FABER
GO
5
00021000
59.101
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters