Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS-2 (CD-2) - Nijmegen, Netherlands - 2-4 February 2024
Semi Final 1000 meter Men Junior C
Race 284, B (1 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
134
Carlo TAGLIABUE
SES
1:42.372
2.
4
30
Paulin CUNISSE
CMSG
1:42.565
3.
1
6
Erwan KONIECZKO
ASMB
1:42.860
4.
5
181
Jorn DE JAGER
TRL
1:49.257
3
70
Thomas VAN ZIJP
HVHW
DNS
Race 285, B (2 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
106
Steven CHEN
OSF
1:37.035
2.
2
47
Marek ALTHÜSER
ETR
1:39.456
3.
3
46
Justus BAUER
ETR
1:39.970
4.
4
149
Niels KONINGS
STB
1:42.096
5
154
Floris FRANSEN
STH
DNS
Race 286, B (3 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
3
Albie BARLOW
ALD
1:41.017
2.
1
60
HEGED?S Soma
FTC
1:41.721
3.
5
162
Ishan OLDEN
SVU
1:42.359
4.
4
183
Lenny CLAIRVOYANT-VAUTIER
USF
1:52.358
5.
3
100
Thibault ESEVERRI
LGP
1:58.197
Race 287, B (4 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
62
TOTH Tamas Oliver
FTC
1:41.337
2.
1
69
Mathieu VAN DER HORST
HVHW
1:41.419
3.
2
102
Sidoine CONESA
LUX
1:44.303
4.
4
163
Luuk HUITING
SVU
1:44.556
5.
5
27
Tjorven DE VUYST
BSC
1:50.613
Race 288, B (5 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
52
Marten TAUBERT
EVD
1:36.538
2.
1
161
Christiano DELGADO
SVU
1:40.697
3.
2
142
Ruud DE GROOTE
STA
1:40.717
4.
3
180
Leon VAN STEINVOORN
TRL
1:41.518
5.
4
53
Tilmann CZARNECKI
EVD
1:41.651
Race 289, A (1 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
133
Filippo PEZZONI
SES
1:43.346
2.
4
82
Stan DE GRAAF
IHCL
1:44.321
3.
2
98
KUN Bence Benedek
MTK
1:45.309
4.
5
34
Baptiste FAVRE
CST
1:47.067
5.
3
83
David LINSE
IHCL
1:47.092
Race 290, A (2 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
128
Jesper SCHMITZ
SCT
1:39.161
2.
1
59
YU Kevin
FTC
1:39.302
3.
2
129
Jurre NAUTA
SCT
1:40.409
4.
5
61
BALAZS Benedek
FTC
1:41.930
5.
3
179
Naud SCHEEPSTRA
TRL
1:42.001
Race 291, A (3 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
104
Kebba NJIE
NSV
1:41.578
2.
1
110
Elio CALANCA
RPV
1:41.639
3.
3
105
Lenzo SOLDAT
OAST
1:43.026
4.
2
135
Christian CATTANI
SES
1:43.220
5.
5
141
Alexander ZABRODSKY
SLI
1:43.613
Race 292, A (4 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
26
Fabio BRACCHI
BOR
1:37.178
2.
4
189
Lucas MOINDRON
USO
1:38.859
ADV
3.
5
198
Leonard TOMIMITSU
CNPV
1:39.016
4.
3
25
Andrea BELLOTTI
BOR
1:40.051
1
140
Moritz KÜHNRICH
SLI
P
Race 293, A (5 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
67
ARENDAS Mihaly
SZKE
1:36.531
2.
1
40
Joshua SEAH
WFIRC
1:36.671
3.
4
39
Stian VAN ETTEN
DKIJV
1:39.892
4.
5
178
Lars DIJCK
TRL
1:40.821
5.
3
190
Nathan MULLER
USO
2:01.400
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters