Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL CHAMPIONSHIPS POLAND - Cieszyn, Poland - 12-14 March 2010
Heats 500 meter Men
8 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarter Finals, total 16 skaters)
Race 33, Group 1 (1 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
143
Dariusz KULESZA
JUV
45.976
Q
2.
2
148
Stefan SOSZKA
JUV
48.612
3.
3
158
Rafal GRYCNER
STOCZ
49.225
4.
4
173
Marcin GLOD
WMKS
51.489
5.
5
150
Szymon WILCZYK
JUV
1:17.657
Race 34, Group 1 (2 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
136
Kamil DZIUBEK
JUV
47.492
Q
2.
2
113
Pawel BALMAS
BLYST
49.718
3.
3
110
Lukasz FABIANSKI
AZS
1:20.291
ADV
4.
4
140
Jakub KOROLCZUK
JUV
1:25.013
5
149
Marek TAUDUL
JUV
DQ
Race 35, Group 1 (3 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
144
Marcin MAKARCZUK-JACKOWSKI
JUV
44.775
Q
2.
2
146
Rafal PIÓRECKI
JUV
45.166
3.
3
159
Michal KLOSINSKI
STOCZ
48.702
4.
4
134
Marcin BOGDAN
JUV
1:21.116
Race 36, Group 1 (4 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
137
Jakub JAWORSKI
JUV
44.993
Q
2.
2
114
Dawid PODLAS
BLYST
47.040
3.
3
138
Pawel KAMIENSKI
JUV
47.095
4.
4
166
Bartosz NALIWAJKO
UKS
48.134
Race 37, Group 1 (5 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
152
Radoslaw ZAWISLAK
JUV
45.727
Q
2.
2
103
Michal DOMANSKI
ORZEL
46.208
3.
3
164
Pawel DOLINSKI
UKS
47.549
4.
4
162
Marcin KANTOREK
DOM
52.393
Race 38, Group 1 (6 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
142
Wojciech KRASNICKI
JUV
46.330
Q
2.
2
165
Michal DUDZIUK
UKS
46.524
3.
3
170
Bartlomiej BUCZKOWICZ
MOSIR
47.086
4.
4
160
Mateusz GRASZKA
DOM
51.783
5
141
Pawel KOZLOWSKI
JUV
DNS
Race 39, Group 1 (7 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
139
Bartosz KONOPKO
JUV
44.923
Q
2.
2
105
Sebastian KLOSINSKI
ORZEL
45.038
3.
3
135
Jakub BOROWSKI
JUV
45.173
4.
4
145
Lukasz MICHALCZUK
JUV
46.325
5.
5
161
Marcin KOSTRZEWA
DOM
51.462
Race 40, Group 1 (8 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
111
Adam FILIPOWICZ
AZS
45.526
Q
2.
2
147
Dawid RZEMIENIECKI
JUV
45.664
3.
3
151
Adam ZAWISTOWSKI
JUV
46.835
4.
4
104
Adrian JASINSKI
ORZEL
51.058
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters