Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
TROFEO DELLE REGIONI - Baselga di Pine, Italy - 5-6 January 2023
Heats 777 meter JUN E W
7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 28 skaters)
Race 1, Group 1 (1 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
50
Laura FRANZOI
RIT
1:38.55
Q
2.
2
56
Vita MARTINELLI
BOR
1:44.41
Q
3.
5
61
Noemi PALANO
SGR
1:44.90
4.
6
68
Isabella SENATORE
NOA
1:52.48
5.
3
40
Nicole BONETTI
BOR
2:12.14
6.
4
43
Benedetta CAROPPO
SKA
-
Race 2, Group 1 (2 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
62
Emma PEDRANZINI
BOR
1:34.86
Q
2.
6
66
Sonja PLONER
RIT
1:37.40
Q
3.
4
45
Irene CIAGHI
SGP
1:46.25
4.
3
38
Greta BERLANDA
SGT
1:51.52
5.
5
59
Mariasole NOLLI
CAR
1:52.34
6.
2
55
Alice MARTINELLI
BOR
-
Race 3, Group 1 (3 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
64
Francesca PICCAGNONI
BOR
1:31.84
Q
2.
6
72
Margherita TURRIN
NOA
1:38.20
Q
3.
3
33
Annalena ABRAM
SCN
1:38.44
4.
5
54
Emma MARTELLO
SGR
1:45.48
5.
2
71
Rachele TODESCO
BOR
1:45.96
6.
4
52
Melissa LORANDI
SKA
-
Race 4, Group 1 (4 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
73
Letizia UBERTI
PDC
1:35.68
Q
2.
2
47
Melissa COLA
BOR
1:46.35
Q
3.
5
58
Bianca NOLLI
CAR
1:48.61
4.
6
75
Mariavittoria VALENTE
SGR
1:51.03
5.
4
49
Alexa Kay FERRARI
SGP
2:13.70
3
74
Martina URBANI
BOR
P
Race 5, Group 1 (5 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
67
Teodora RIZMANOSKA
SGP
1:33.61
Q
2.
2
48
Gaia ERLACHER
BOR
1:48.51
Q
3.
4
46
Marika CILIOTTA
PDC
1:50.49
4.
3
37
Anja BERBENNI
BOR
1:52.68
5.
7
77
Angela ZAMPIERI
NOA
1:56.05
5
57
Syria MARTINI
SGR
DNF
6
76
Alessia VALER
SKA
DNF
Race 6, Group 1 (6 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
35
Rebecca BARETTO
BOR
1:47.89
Q
2.
6
65
Katja PLONER
RIT
1:48.99
Q
3.
5
60
Gaia OSS PAPOT
SCP
1:53.74
4.
4
44
Anna CASARIN
NOA
1:59.76
5.
3
53
Caterina MACCARINI
BOR
-
2
41
Giorgia BONINO
VGT
P
Race 7, Group 1 (7 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
70
Miriam STEINER
RIT
1:37.48
Q
2.
2
34
Emma Lisina ANDREOLA
BOR
1:42.23
Q
3.
4
42
Ester BRIDI
SGT
1:42.78
4.
6
69
Benedetta SIGHEL
CPP
1:43.20
5.
3
39
Miriam BERUTTO
VGT
1:50.36
6.
5
63
Elisa PESCE
NOA
1:53.99
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters