Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
PANNONIA OPEN 2022 - Budapest, Hungary - 7-9 January 2022
Quarter Final 500 m JUNIOR WOMEN
Race 112, Group 2 (1 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
87
Kotryna SOKOLOVSKYTE
VMSC
49.192
2.
1
113
Lotte DONDERWINKEL
TRIAS
49.356
3.
3
67
Valerija BAKAJA
JLSS
49.614
4.
4
31
Michaela POPLOVA
BZKP
50.983
Race 113, Group 2 (2 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
83
Alina USATOVA
SPARS
48.660
2.
1
142
Myroslava SELIUKOVA
KHV
48.715
3.
4
32
Klara STRNADOVA
STCZ
49.561
4.
3
28
Eva BLAHOVA
STCZ
49.783
Race 114, Group 2 (3 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
155
Daria ARTEMENKO
KYIV
48.626
2.
4
69
Ance GROSBERGA
JLSS
50.631
3.
3
72
Patricija SNIKERE
JLSS
1:15.393
1
92
Valerie AARTS
NED
DNS
Race 115, Group 2 (4 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
161
Mijntje DE JONG
NED
49.218
2.
3
156
Oleksandra SHAPRAN
KYIV
49.461
3.
4
123
Dina SPAN
CEL
49.568
4.
1
115
Anna Marit SYBRANDI
TRIAS
1:03.682
Race 116, Group 2 (5 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
96
Kiek STRAATHOF
NED
48.596
2.
2
134
Michaela IZAROVÁ
SKMA
48.812
3.
3
120
Biborka FARKAS
ISK
53.538
4
112
Sinne BROUWERS
TRIAS
DNS
Race 117, Group 2 (6 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
154
Kseniya ADAMENKO
KYIV
48.597
2.
3
68
Paula EKERTE
JLSS
51.996
3.
4
122
Ursa ERJAVEC
CEL
53.173
4.
2
138
Melike SELEN
TUR
P
Race 118, Group 2 (7 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
62
DOBRAN Flora
MTK
47.415
2.
4
49
VEGI Diana Laura
FTC
47.419
3.
2
137
Aybuke HAN
TUR
50.075
4.
3
30
Karin MANYCHOVA
NACH
51.267
Race 119, Group 2 (8 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
42
KORMANYOS Nina
SZKE
48.292
2.
4
90
Birgit RADT
DKIJV
49.141
3.
2
136
Damla AKAN
TUR
49.193
4.
3
20
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
50.145
Race 120, Group 2 (9 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
81
Anna JANSONE
SPARS
47.691
2.
2
29
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
49.578
3.
3
114
Lena SCHEEPSTRA
TRIAS
50.239
4
82
Laura PETROVICA
SPARS
DNS
Race 121, Group 2 (10 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
141
Svitlana REPETSKA
KHV
47.408
2.
2
119
Nora BARTA
ISK
50.228
3.
4
94
Robin KEPPELS
NED
50.865
3
80
Daniela ANIKEVICA
SPARS
P
Race 122, Group 2 (11 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
135
Tamara TOKAROVA
PRK
48.006
2.
3
121
Sarlota GAL
ISK
49.910
3.
2
70
Laura JANKOVSKA
JLSS
50.015
Race 134, Group 1 (12 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
97
Diede VAN OORSCHOT
SVU
45.807
2.
2
93
Zoë Florence DELTRAP
NED
45.892
3.
4
13
Michaela PETROVA
ICP
47.612
3
11
Yana DAMBROUSKAYA
BLR
P
Race 135, Group 1 (13 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
45
SOMODI Maja Dora
SZKE
46.614
2.
1
157
Yelyzaveta SYDORKO
KYIV
46.801
3.
3
43
NOGRADI Panka
TKKSE
46.879
4
133
Emma HYMPÁNOVÁ
SKMA
P
Race 136, Group 1 (14 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
46
SOMOGYI Barbara
FTC
46.401
2.
3
41
ALBERT Viktoria
FTC
46.572
3.
4
48
SZOCS Monika Nikolett
FTC
48.225
2
47
SZIGETI Dora
MTK
P
Race 137, Group 1 (15 of 11)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
91
Angel DALEMAN
IHCL
45.462
2.
4
95
Nikki NOORDERGRAAF
NED
46.432
3.
2
44
SCHONBORN Melinda
MTK
46.631
3
132
Lucia FILIPOVA
STEZ
DNS
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters