Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 2 - Gizycko, Poland - 24-25 October 2020
 
Heats 1000 meter Junior C Boys
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 118, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV1:47.007Q
2.266 Oskar POPLAWSKI  JUV1:47.142Q
3.357 Bartosz HAMANOWICZ  JUV1:47.268
4.420 Olaf DOBRZYNSKI  BLYST1:47.384
 Race 119, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Dominik PALENCEUSZ  JUV1:40.842Q
2.23 Bartosz DEBINSKI  AZSO1:40.860Q
3.363 Krzysztof MADRY  JUV1:41.554
4.456 Kamil DAWIDOWSKI  JUV1:42.190
5.510 Piotr KOPER  BLYSD2:22.888
 Race 120, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.193 Mateusz DOLKOWSKI  STOCZ1:58.980Q
2.260 Oskar KUROWSKI  JUV1:59.133Q
3.361 Adam MAKUCH  JUV2:01.328 
4.481 Michal KRAUSE  ORZEL2:19.084
5.59 Antoni ABRAMOWICZ  BLYSD2:28.220
 Race 121, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.158 Kornel KARWOWSKI  JUV1:53.872Q
2.292 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ1:54.060Q
3.362 Lukasz MAZURCZYK  JUV1:55.248 
4.464 Wojciech MADRY  JUV2:03.110
5.511 Wojciech MARKOWSKI  BLYSD2:47.933
 
Semi Final 1000 meter Junior C Boys
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 142, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Dominik PALENCEUSZ  JUV1:40.862Q
2.257 Bartosz HAMANOWICZ  JUV1:42.248Q
3.393 Mateusz DOLKOWSKI  STOCZ1:43.435 
4.492 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ1:58.386ADV
53 Bartosz DEBINSKI  AZSOP
 Race 143, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.160 Oskar KUROWSKI  JUV1:36.805Q
2.259 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV1:36.976Q
3.358 Kornel KARWOWSKI  JUV1:37.792
4.463 Krzysztof MADRY  JUV1:40.405
5.566 Oskar POPLAWSKI  JUV2:00.395
 
Final 1000 meter Junior C Boys
 Race 150, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.166 Oskar POPLAWSKI  JUV1:37.3643 
2.293 Mateusz DOLKOWSKI  STOCZ1:40.2562
3.358 Kornel KARWOWSKI  JUV1:40.3781
4.463 Krzysztof MADRY  JUV2:22.057
 Race 151, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Dominik PALENCEUSZ  JUV1:39.70634 
2.260 Oskar KUROWSKI  JUV1:39.85721
3.392 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ1:42.88813
4.459 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV2:11.9968
557 Bartosz HAMANOWICZ  JUVP3
 
Distance Classification 1000 meter Junior C Boys
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.65 Dominik PALENCEUSZ  JUV1341|1|11:39.706
2.60 Oskar KUROWSKI  JUV2212|1|21:36.805
3.92 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ3132|4|31:42.888
4.59 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV481|2|41:36.976
5.57 Bartosz HAMANOWICZ  JUVP33|2|P1:42.248
  Final, Group 2
6.66 Oskar POPLAWSKI  JUV132|5|11:37.364
7.93 Mateusz DOLKOWSKI  STOCZ221|3|21:40.256
8.58 Kornel KARWOWSKI  JUV311|3|31:37.792
9.63 Krzysztof MADRY  JUV43|4|41:40.405
  Semi Final, Group 1
10.3 Bartosz DEBINSKI  AZSOP2|P1:40.860
  Heats, Group 1
11.62 Lukasz MAZURCZYK  JUV331:55.248
12.61 Adam MAKUCH  JUV332:01.328
13.56 Kamil DAWIDOWSKI  JUV441:42.190
14.20 Olaf DOBRZYNSKI  BLYST441:47.384
15.64 Wojciech MADRY  JUV442:03.110
16.81 Michal KRAUSE  ORZEL442:19.084
17.10 Piotr KOPER  BLYSD552:22.888
18.9 Antoni ABRAMOWICZ  BLYSD552:28.220
19.11 Wojciech MARKOWSKI  BLYSD552:47.933


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Skate-Tec
Impakt Sport
Kilimanjaro
Web-TV
Eraton Race Timers
Bioracer