Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 2 - Gizycko, Poland - 24-25 October 2020
 
Heats 500 meter Junior D Girls
  5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 29, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.170 Amelia BOOS  ORL52.637Q
2.280 Martyna GORKA  ORZEL55.160Q
3.3120 Dominika PERKOWSKA  UKSSB55.293 
4.4112 Nikola CHARKIEWICZ  UKSSB1:00.506
5.599 Zuzanna RUTKOWSKA  UKSJB1:00.963
6.6136 Alicja DOMEJKO  WMKS1:05.364
 Race 30, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1137 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS56.592Q
2.2100 Maria SKARZYNSKA  UKSJB57.253Q
3.3119 Milena KANIA  UKSSB57.627 
4.488 Karolina KOMOROWSKA  STOCZ58.478
5.525 Aleksandra WOJEWNIK  GIZ59.766
6.6114 Kinga DYBIEC  UKSSB-    
 Race 31, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.171 Kornelia WOZNIAK  ORL51.109Q
2.297 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB57.113Q
3.3113 Nika CHODAKOWSKA  UKSSB57.227 
4.489 Maria ROMANOWSKA  STOCZ1:04.355
5.5134 Patrycja ANTONOWICZ  WMKS1:09.038
6.6117 Blanka GROCHOWSKA  UKSSB1:14.148
 Race 32, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1121 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB53.267Q
2.223 Kaja KISIELEWSKA  GIZ55.174Q
3.3101 Wiktoria ZAJCZYK  UKSJB58.473 
4.4138 Amelia TYBORSKA  WMKS1:00.433
5.5115 Julia FILIPCZUK-ZAMOJDA  UKSSB1:03.409
 Race 33, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1116 Maja GIWER  UKSSB55.552Q
2.224 Milena SAKOWICZ  GIZ1:01.372Q
3.398 Malgorzata MALINOWSKA  UKSJB1:01.459 
4.490 Karolina WITT  STOCZ1:02.448
5.5118 Magdalena JAMIOLKOWSKA  UKSSB1:02.485
6.6135 Zuzanna BIELOWIEZEC  WMKS1:04.290
 
Semi Final 500 meter Junior D Girls
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 43, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.170 Amelia BOOS  ORL51.842Q
2.2121 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB53.236Q
3.3116 Maja GIWER  UKSSB55.597 
4.424 Milena SAKOWICZ  GIZ1:01.179
5.5100 Maria SKARZYNSKA  UKSJB-    
 Race 44, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.171 Kornelia WOZNIAK  ORL51.241Q
2.280 Martyna GORKA  ORZEL55.299Q
3.323 Kaja KISIELEWSKA  GIZ55.362 
4.497 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB57.023
5.5137 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS1:13.976
 
Final 500 meter Junior D Girls
 Race 52, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1116 Maja GIWER  UKSSB55.7675 
2.297 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB56.7493
3.324 Milena SAKOWICZ  GIZ1:03.8902
4.423 Kaja KISIELEWSKA  GIZ1:11.1491
 Race 53, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.171 Kornelia WOZNIAK  ORL49.90334 
2.270 Amelia BOOS  ORL50.04621
3.3121 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB53.24713
4.480 Martyna GORKA  ORZEL55.1088
 
Distance Classification 500 meter Junior D Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.71 Kornelia WOZNIAK  ORL1341|1|149.903
2.70 Amelia BOOS  ORL2211|1|250.046
3.121 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB3131|2|353.236
4.80 Martyna GORKA  ORZEL482|2|455.108
  Final, Group 2
5.116 Maja GIWER  UKSSB151|3|155.552
6.97 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB232|4|256.749
7.24 Milena SAKOWICZ  GIZ322|4|31:01.179
8.23 Kaja KISIELEWSKA  GIZ412|3|455.174
  Semi Final, Group 1
9.137 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS51|556.592
10.100 Maria SKARZYNSKA  UKSJB52|557.253
  Heats, Group 1
11.120 Dominika PERKOWSKA  UKSSB3355.293
12.113 Nika CHODAKOWSKA  UKSSB3357.227
13.119 Milena KANIA  UKSSB3357.627
14.101 Wiktoria ZAJCZYK  UKSJB3358.473
15.98 Malgorzata MALINOWSKA  UKSJB331:01.459
16.88 Karolina KOMOROWSKA  STOCZ4458.478
17.138 Amelia TYBORSKA  WMKS441:00.433
18.112 Nikola CHARKIEWICZ  UKSSB441:00.506
19.90 Karolina WITT  STOCZ441:02.448
20.89 Maria ROMANOWSKA  STOCZ441:04.355
21.25 Aleksandra WOJEWNIK  GIZ5559.766
22.99 Zuzanna RUTKOWSKA  UKSJB551:00.963
23.118 Magdalena JAMIOLKOWSKA  UKSSB551:02.485
24.115 Julia FILIPCZUK-ZAMOJDA  UKSSB551:03.409
25.134 Patrycja ANTONOWICZ  WMKS551:09.038
26.135 Zuzanna BIELOWIEZEC  WMKS661:04.290
27.136 Alicja DOMEJKO  WMKS661:05.364
28.117 Blanka GROCHOWSKA  UKSSB661:14.148
29.114 Kinga DYBIEC  UKSSB66


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Eraton Race Timers
Web-TV
Sebra Sports
Skate-Tec
Impakt Sport
Kilimanjaro