Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 2 - Gizycko, Poland - 24-25 October 2020
 
Heats 333 meter Junior E Boys
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 6 skaters)
 Race 124, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1107 Aleksander ANDRZEJEWSKI  UKSJB40.329Q
2.2130 Gniewosz SZTABINSKI  UKSSB42.387Q
3.3109 Filip HERMANOWICZ  UKSJB52.648 
4.4144 Michal BASZYNSKI  WMKS1:00.791
538 Ksawery ANASZKO  GIZP
 Race 125, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1111 Nataniel MOSKWA  UKSJB42.083Q
2.296 Pawel WYSOKINSKI  UKSGD42.472Q
3.3131 Patryk TARASIUK  UKSSB42.945 
4.439 Jan LUBECKI  GIZ50.000
 Race 126, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Filip HYJEK  AZSO38.873Q
2.2108 Maciej BARAN  UKSJB45.061Q
3.340 Norbert RUSINIAK  GIZ45.173 
4.4110 Cyprian MALUS  UKSJB45.520
 
Final 333 meter Junior E Boys
 Race 134, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1110 Cyprian MALUS  UKSJB42.1562 
2.2131 Patryk TARASIUK  UKSSB43.4031
3.340 Norbert RUSINIAK  GIZ46.039
4.4109 Filip HERMANOWICZ  UKSJB50.584
5.539 Jan LUBECKI  GIZ50.754
6.6144 Michal BASZYNSKI  WMKS52.582
 Race 135, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Filip HYJEK  AZSO38.18034 
2.2107 Aleksander ANDRZEJEWSKI  UKSJB38.82121
3.396 Pawel WYSOKINSKI  UKSGD40.46813
4.4111 Nataniel MOSKWA  UKSJB40.8458
5.5108 Maciej BARAN  UKSJB45.0845
6130 Gniewosz SZTABINSKI  UKSSBP2
 
Distance Classification 333 meter Junior E Boys
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.4 Filip HYJEK  AZSO1341|138.180
2.107 Aleksander ANDRZEJEWSKI  UKSJB2211|238.821
3.96 Pawel WYSOKINSKI  UKSGD3132|340.468
4.111 Nataniel MOSKWA  UKSJB481|440.845
5.108 Maciej BARAN  UKSJB552|545.061
6.130 Gniewosz SZTABINSKI  UKSSBP22|P42.387
  Final, Group 2
7.110 Cyprian MALUS  UKSJB124|142.156
8.131 Patryk TARASIUK  UKSSB213|242.945
9.40 Norbert RUSINIAK  GIZ33|345.173
10.109 Filip HERMANOWICZ  UKSJB43|450.584
11.39 Jan LUBECKI  GIZ54|550.000
12.144 Michal BASZYNSKI  WMKS64|652.582
  Heats, Group 1
38 Ksawery ANASZKO  GIZPP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Web-TV
Bioracer
Sebra Sports
Skate-Tec
Kilimanjaro
Eraton Race Timers