Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 2 - Gizycko, Poland - 24-25 October 2020
 
Heats 222 meter Junior E Boys
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 6 skaters)
 Race 40, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Filip HYJEK  AZSO27.592Q
2.2108 Maciej BARAN  UKSJB30.490Q
3.340 Norbert RUSINIAK  GIZ31.317 
4.4144 Michal BASZYNSKI  WMKS36.619
 Race 41, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1107 Aleksander ANDRZEJEWSKI  UKSJB27.134Q
2.2130 Gniewosz SZTABINSKI  UKSSB28.907Q
3.339 Jan LUBECKI  GIZ33.932 
4110 Cyprian MALUS  UKSJBP
 Race 42, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1111 Nataniel MOSKWA  UKSJB28.922Q
2.296 Pawel WYSOKINSKI  UKSGD29.737Q
3.3131 Patryk TARASIUK  UKSSB30.744 
4.4109 Filip HERMANOWICZ  UKSJB33.736
5.538 Ksawery ANASZKO  GIZ37.181
 
Final 222 meter Junior E Boys
 Race 50, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1131 Patryk TARASIUK  UKSSB29.7682 
2.240 Norbert RUSINIAK  GIZ30.8221
3.3109 Filip HERMANOWICZ  UKSJB32.938
4.439 Jan LUBECKI  GIZ34.924
5.5144 Michal BASZYNSKI  WMKS37.662
6.638 Ksawery ANASZKO  GIZ43.485
 Race 51, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Filip HYJEK  AZSO26.18234 
2.2107 Aleksander ANDRZEJEWSKI  UKSJB26.50421
3.3111 Nataniel MOSKWA  UKSJB28.41713
4.4130 Gniewosz SZTABINSKI  UKSSB28.6438
5.596 Pawel WYSOKINSKI  UKSGD36.1665
6.6108 Maciej BARAN  UKSJB42.0833
 
Distance Classification 222 meter Junior E Boys
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.4 Filip HYJEK  AZSO1341|126.182
2.107 Aleksander ANDRZEJEWSKI  UKSJB2211|226.504
3.111 Nataniel MOSKWA  UKSJB3131|328.417
4.130 Gniewosz SZTABINSKI  UKSSB482|428.643
5.96 Pawel WYSOKINSKI  UKSGD552|529.737
6.108 Maciej BARAN  UKSJB632|630.490
  Final, Group 2
7.131 Patryk TARASIUK  UKSSB123|129.768
8.40 Norbert RUSINIAK  GIZ213|230.822
9.109 Filip HERMANOWICZ  UKSJB34|332.938
10.39 Jan LUBECKI  GIZ43|433.932
11.144 Michal BASZYNSKI  WMKS54|536.619
12.38 Ksawery ANASZKO  GIZ65|637.181
  Heats, Group 1
110 Cyprian MALUS  UKSJBPP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Web-TV
Impakt Sport
Skate-Tec
Kilimanjaro