Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 5 - Elblag, Poland - 2-3 March 2019
Overall Classification Junior E Girls
Rank
Name
Affil
1.
Martyna GORKA
ORZEL
2.
Julia MIERZEJEWSKA
WMKS
3.
Lena KORZYNSKA
UKSSB
4.
Julia KOGUT
MOSIR
5.
Zuzanna SIDOROWICZ
UKSSB
6.
Maja GIWER
UKSSB
Overall Classification
500 meter
|
222 meter
|
333 meter
Overall Classification Junior E Boys
Rank
Name
Affil
1.
Flavio POPOLAWSKI-TABORDA
UKSSB
2.
Julian CZELUSTA
UKSSB
3.
Aleksander RICHTER
WMKS
4.
Jakub NOWAK
GIZ
5.
Piotr GORNICKI
WMKS
6.
Tymon HRYNIEWICZ
ORZEL
Overall Classification
500 meter
|
222 meter
|
333 meter
Overall Classification Junior D Girls
Rank
Name
Affil
1.
Oliwia BOBIER
JUV
2.
Hanna ORZEPOWSKA
JUV
3.
Magdalena ORCIUCH
JUV
4.
Karolina SUHAK
JUV
5.
Michalina WAWER
GIZ
6.
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
777 meter
Overall Classification Junior D Boys
Rank
Name
Affil
1.
Andrzej RADZIEJOWSKI
JUV
2.
Wojciech GRODZKI
JUV
3.
Bartosz KRAWCZYKOWICZ
JUV
4.
Karol WASZKIEWICZ
JUV
5.
Oskar KUROWSKI
JUV
6.
Bartosz BIELAWIEC
JUV
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
777 meter
Overall Classification Junior C Girls
Rank
Name
Affil
1.
Maria DOBOSZ
UKSGM
2.
Kamila TYLMAN
JUV
3.
Karolina PARCZEWSKA
JUV
4.
Ada MAJEWSKA
JUV
5.
Aleksandra CZABAN
JUV
6.
Maja SZPUDA
JUV
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Junior C Boys
Rank
Name
Affil
1.
Michal NIEWINSKI
JUV
2.
Filip DABROWSKI
JUV
3.
Kacper GLOWACKI
JUV
4.
Jakub EKSTOWICZ
GIZ
5.
Filip FILIANOWICZ
JUV
6.
Jakub FIGIEL
GIZ
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Ladies
Rank
Name
Affil
1.
Hanna SOKOLOWSKA
JUV
2.
Wiktoria ZAK
JUV
3.
Gabriela TOPOLSKA
JUV
4.
Kamila STANKIEWICZ
ORZEL
5.
Marta DRUMSKA
JUV
6.
Sara SLIZEWSKA
JUV
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Men
Rank
Name
Affil
1.
Mateusz MIKOLAJUK
JUV
2.
Krystian GISZKA
AZSO
3.
Robert DABROWSKI
JUV
4.
Jakub WASILEWSKI
JUV
5.
Michael POPOV
ORZEL
6.
Adrian SIEKIERKO
JUV
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Junior F Girls
Rank
Name
Affil
1.
Laura SZYMCZUK
UKSJB
2.
Zofia PIATEK
GIZ
3.
Aurelia POPLAWSKA-TABORDA
UKSSB
4.
Alicja PERKOWSKA
UKSSB
5.
Alicja ANTONOWICZ
WMKS
6.
Weronika FALKOWSKA
UKSJB
Overall Classification
500 meter
|
222 meter
|
333 meter
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters