Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
GERMAN NATIONAL CHAMPIONSHIP - Oberstdorf, Germany - 16-17 March 2019

Overall Classification Damen
RankNameAffil
1. Anna SEIDEL  EVD
2. Bianca WALTER  EVD
3. Gina JACOBS  EVD
4. Anna Katharina GÄRTNER  EVD
5. Lisa ECKSTEIN  EVD
6. Lene ESCHER  ETR
Overall Classification
1500 meter | 1502 m | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Herren
RankNameAffil
1. Adrian LÜDTKE  ETR
2. Tobias PIETSCH  EVD
3. Luca LÖFFLER  ECO
4. Ivan RADEVIC  MERC
5. Florian BECKER  DEC
6. Raphael FRIEDERICH  MERC
Overall Classification
1500 meter | 1502 m | 500 meter | 502 m | 1000 meter | 1002 m | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Junioren A
RankNameAffil
1. Robin TENZER  ECO
2. Robin BENDIG  EVD
3. Yanghun Ben JUNG  EVD
4. Arthur ISAEV  MERC
5. Niklas ESCHER  ETR
6. Paul NITSCHE  ETR
Overall Classification
1500 meter | 1502 m | 500 meter | 1000 meter | 1002 m | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Juniorinnen C
RankNameAffil
1. Betty MOESKE  ETR
2. Myeongbi JUNG  EVD
3. Svea ROTHE  ETR
4. Katharina ULRICH  ECK
5. Anna BABER  EVD
6. Enni WIELSCH  MERC
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Junioren C
RankNameAffil
1. Till SCHÄFER  MERC
2. Samuel FÜSSINGER  ECO
3. Jonas HAMMERMÜLLER  EVD
4. Leon DÖRING  EVD
5. Lukas KOBUCH  EVD
6. Rafael SCHLOSSARECK  EVD
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Juniorinnen D
RankNameAffil
1. Franziska ZANDER  ETR
2. Sophie WIBMER  SLI
3. Paula KUHNT  EVD
4. Lenja HOEFT  EVD
5. Leoni HELLWIG  ETR
6. Katharina WEBER  EVD
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Junioren D
RankNameAffil
1. Joel HEISS  MERC
2. Brandon JAHN  EVD
3. Hannes ENGER  ETR
4. Jonathan RÖSKENBLECK  SLI
5. Louis ROSS  ETR
6. Emil KOCH  EVD
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Bioracer
Kilimanjaro
Engo
Web-TV
Eraton Race Timers