Events
18-banner-Bormio-Alta Valtellina
18-banner-Benatky-Danubia
18-banner-Groningen-Autumn Tournament
18-banner-Dresden-StarClass
18-banner-Hasselt-StarClass
18-banner-Bormio-StarClass
18-banner-Heerenveen-StarClass
18-banner-Melbourne-Masters
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OPENING GAMES 2018 - Turnhout, Belgium - 6 October 2018
 
Semi Final 500 meter Men Senior A/B
 Race 85, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.26 David DANNEEL  BSC47.379 
2.14 Alexandra DANNEEL  BSC49.449
3.422 Rolf VAN KLEEF  GO51.132
4.3117 Joppe VAN OORSCHOT  SVU55.483
 Race 86, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.45 Rino VANHOOREN  BSC46.740 
2.264 Jay JANSSENS  IRTA49.238
3.3132 Martijn SCHEPERS  YDS49.833
4.1105 Jermy DE WILDE  STKG1:09.225
 Race 87, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2102 Robbe VOLCKAERT  STKG47.593 
2.37 Robin VERHOOGHE  BSC47.763
3.4103 Bavo COREMANS  STKG51.259
4.1122 Kobe WERNER  TNT52.165
 
Final 500 meter Men Senior A/B
 Race 114, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1103 Bavo COREMANS  STKG50.40616
2.2122 Kobe WERNER  TNT52.12415
3.3117 Joppe VAN OORSCHOT  SVU53.92814
4.4105 Jermy DE WILDE  STKG1:05.62113
 Race 115, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3132 Martijn SCHEPERS  YDS48.72620
2.164 Jay JANSSENS  IRTA48.75319
3.24 Alexandra DANNEEL  BSC49.53218
4.422 Rolf VAN KLEEF  GO50.72517
 Race 116, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Rino VANHOOREN  BSC45.68725 
2.3102 Robbe VOLCKAERT  STKG47.12523
3.26 David DANNEEL  BSC47.15222
4.47 Robin VERHOOGHE  BSC47.39821
 
Distance Classification 500 meter Men Senior A/B
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.5 Rino VANHOOREN  BSC1251|145.687
2.102 Robbe VOLCKAERT  STKG2231|247.125
3.6 David DANNEEL  BSC3221|347.152
4.7 Robin VERHOOGHE  BSC4212|447.398
  Final, Group 2
5.132 Martijn SCHEPERS  YDS1203|148.726
6.64 Jay JANSSENS  IRTA2192|248.753
7.4 Alexandra DANNEEL  BSC3182|349.449
8.22 Rolf VAN KLEEF  GO4173|450.725
  Final, Group 3
9.103 Bavo COREMANS  STKG1163|150.406
10.122 Kobe WERNER  TNT2154|252.124
11.117 Joppe VAN OORSCHOT  SVU3144|353.928
12.105 Jermy DE WILDE  STKG4134|41:05.621


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
SpeedSkatingShop
Evoskates
Customboots.de
Hunter
Sebra Sports
pb-event
eraton