Events
18-banner-Turnhout-Opening Games
18-banner-Melbourne-Australian Open
18-banner-Bormio-Alta Valtellina
18-banner-Benatky-Danubia
18-banner-Groningen-Autumn Tournament
18-banner-Dresden-StarClass
18-banner-Bormio-StarClass
18-banner-Heerenveen-StarClass
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
8TH.STEZ CUP - OLYMPIC HOPES 2018 - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 8-9 September 2018
 
Heats 777 meter Junior C1 + D Boys
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, plus the 2 best thirds)
 Race 95, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4127 Jakub KARABIN  STEZ1:21.756Q
2.332 Patrik BARTKO  PRE1:21.963Q
3.262 Mate TACZMAN  JSE1:21.999
1111 Tobias WOLF  AUTDNS
 Race 96, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.174 Matej POPL  BZK1:27.422Q
2.360 Bendeguz PETO  JSE1:29.544Q
3.2122 Sergej VASTUSKO  STEZ1:33.690 
4.447 Damian MARCIN  PRKP1:42.963
 Race 97, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 Dominik MAJOR  JSE1:22.995Q
2.275 Jan HORAK  BZK1:23.111Q
3.333 David ONUFER  PRE1:29.653
4.461 Kende KISS  JSE1:43.838
 
Semi Final 777 meter Junior C1 + D Boys
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 116, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1127 Jakub KARABIN  STEZ1:20.817Q
2.375 Jan HORAK  BZK1:21.201Q
3.232 Patrik BARTKO  PRE1:22.739 
4.433 David ONUFER  PRE1:29.080
 Race 117, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.274 Matej POPL  BZK1:21.173Q
2.159 Dominik MAJOR  JSE1:21.434Q
3.462 Mate TACZMAN  JSE1:22.240 
4.360 Bendeguz PETO  JSE1:26.631
 
Final 777 meter Junior C1 + D Boys
 Race 134, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1122 Sergej VASTUSKO  STEZ1:29.346 
2.361 Kende KISS  JSE1:31.148
3.247 Damian MARCIN  PRKP1:39.984
 Race 135, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.262 Mate TACZMAN  JSE1:22.3645 
2.132 Patrik BARTKO  PRE1:22.4613
3.360 Bendeguz PETO  JSE1:25.8712
4.433 David ONUFER  PRE1:29.1881
 Race 136, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1127 Jakub KARABIN  STEZ1:25.25134 
2.475 Jan HORAK  BZK1:27.25521
3.274 Matej POPL  BZK1:42.18113
359 Dominik MAJOR  JSEP5
 
Distance Classification 777 meter Junior C1 + D Boys
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.127 Jakub KARABIN  STEZ1341|1|11:20.817
2.75 Jan HORAK  BZK2212|2|21:21.201
3.74 Matej POPL  BZK3131|1|31:21.173
  Final, Sport 3 group 1
4.59 Dominik MAJOR  JSEDNF51|2|NF1:21.434
  Final, Group 2
5.62 Mate TACZMAN  JSE153|3|11:21.999
6.32 Patrik BARTKO  PRE232|3|21:21.963
7.60 Bendeguz PETO  JSE322|4|31:25.871
8.33 David ONUFER  PRE413|4|41:29.080
  Final, Group 3
9.122 Sergej VASTUSKO  STEZ13|11:29.346
10.61 Kende KISS  JSE24|21:31.148
11.47 Damian MARCIN  PRKP34|31:39.984
  Heats, Sport 3 group 1
111 Tobias WOLF  AUTYC|-


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Evoskates
Sebra Sports
Customboots.de
eraton
SpeedSkatingShop
pb-event
Hunter