Events
18-banner-Oberstdorf-Summercamp
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
7TH EVO CUP - BIALYSTOK CUP - Bialystok, Poland - 17-19 November 2017

Overall Classification Junior E Girls
RankNameAffil
1. Elina KICIGINA  SPARS
2. Ema BARICOVA  PRE
3. Taja ZEREBIOVA  KAL
4. Maria KHOKHELKO  KYIV
5. Vaiva RASTENYTE  LTU
6. Veronika IGOSINA  SPARS
Overall Classification
500 meter | 333 meter | 222 meter | 500 m SF
 
 
Overall Classification Junior E Boys
RankNameAffil
1. Maksims SOLECKUKS  SPARS
2. Valters KANBERGS  SPARS
3. Ivan BELIKOV  KAL
4. Tomass KITOKS  SPARS
5. Maksim GORBUNCHIKOV  KAL
6. Daniels KEISS  SPARS
Overall Classification
500 meter | 333 meter | 222 meter | 500 m SF
 
 
Overall Classification Junior D Girls
RankNameAffil
1. Alina USATOVA  SPARS
2. Kseniya ADAMENKO  KYIV
3. Myroslava SELIUKOVA  KHV
4. Marija BORODOVSKA  SPARS
5. Karolina PARCZEWSKA  JUV
6. Katarzyna REINDL  ORZEL
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter | 1000 m SF
 
 
Overall Classification Junior D Boys
RankNameAffil
1. Ivan KISLITSYN  ORS
2. Andrzej RADZIEJOWSKI  JUV
3. Wojciech GRODZKI  UKSJB
4. Adam MUCHLADO  STOCZ
5. Bartosz KRAWCZYKOWICZ  UKSJB
6. Karol WASZKIEWICZ  JUV
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter | 1000 m SF
 
 
Overall Classification Junior C Girls
RankNameAffil
1. Hanna SOKOLOWSKA  JUV
2. Jana DOMBROVSKAYA  BLR
3. Arina KAZLOVA  BLR
4. Emma HYMPANOVA  PRE
5. Svitlana REPETSKA  KHV
6. Wiktoria SAPIEZYNSKA  JUV
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Junior C Boys
RankNameAffil
1. Jakub BIELECKI  JUV
2. Sanzhar ZHANISSOV  KAZ
3. Ilya DZMITRYIENKA  ORS
4. Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL
5. Michal NIEWINSKI  JUV
6. Kacper LAJEWSKI  JUV
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Junior B Ladies
RankNameAffil
1. Gabriela TOPOLSKA  JUV
2. Eleanora SAMOILAVA  BLR
3. Maryia TSIESELKINA  BLR
4. Alexandra HYMPANOVA  PRE
5. Wiktoria ZAK  JUV
6. Julia LISOWSKA  JUV
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Junior B Men
RankNameAffil
1. Salvijus RAMANAUSKAS  LTU
2. Dinmukhammed ZHOLDAS  KAZ
3. Ignacy KLUJSZO  JUV
4. Mateusz MIKOLAJUK  JUV
5. Arturs PILAGS  SPARS
6. Jakub ZAKRZEWSKI  JUV
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Ladies
RankNameAffil
1. Hanna IZAFATAVA  BLR
2. Volha TALAYEVA  BLR
3. Nikola MAZUR  JUV
4. Magdalena WITULSKA  JUV
5. Karolina MILKOWSKA  JUV
6. Kamila STANKIEWICZ  ORZEL
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Men
RankNameAffil
1. Rafal ANIKEJ  JUV
2. Pawel ADAMSKI  JUV
3. Ivan LAHIMAKHAY  BLR
4. Aliaksandr ARLOU  BLR
5. Karol NIESCIER  JUV
6. Aliaksandr VOLKAU  BLR
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
pb-event
eraton
Customboots.de
Sebra Sports
SpeedSkatingShop
Hunter
Evoskates