Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 2 - Gizycko, Poland - 27-28 October 2018
Heats 1000 meter Men
4 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 8 skaters)
Race 154, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
11
Sebastian HYDZIK
AZSO
1:44.498
Q
2.
2
88
Ignacy KLUJSZO
JUV
1:44.723
3.
3
112
Krzysztof REINDL
ORZEL
1:49.093
4.
4
90
Tomasz NAZARUK
JUV
1:49.227
5.
5
15
Mateusz BARTOSIAK
BLYSD
2:07.099
Race 155, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
89
Mateusz MIKOLAJUK
JUV
1:41.336
Q
2.
2
87
Szymon JAMIOLKOWSKI
JUV
1:41.871
3.
3
111
Jedrzej BOROWIECKI
ORZEL
1:42.740
4.
4
117
Marek ZGRZYWA
STOCZ
1:49.732
5.
5
16
Kacper JANASZ
BLYSD
2:00.312
Race 156, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
85
Jakub BIELECKI
JUV
1:33.434
Q
2.
2
116
Rafal GRYCNER
STOCZ
1:34.441
3.
3
92
Jakub WASILEWSKI
JUV
1:37.123
4.
4
9
Jan BOGDANOWICZ
AZSO
1:37.715
5.
5
113
Arkadiusz RYBAK
ORZEL
-
Race 157, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
86
Robert DABROWSKI
JUV
1:50.268
Q
2.
2
93
Krystian WERPACHOWSKI
JUV
1:53.313
3.
3
91
Franciszek SZOKA
JUV
1:55.155
4.
4
40
Hubert EKSTOWICZ
GIZ
2:09.342
5.
5
10
Krystian GISZKA
AZSO
2:10.616
Semi Final 1000 meter Men
2 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 4 skaters)
Race 164, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
88
Ignacy KLUJSZO
JUV
1:49.689
Q
2.
2
116
Rafal GRYCNER
STOCZ
1:49.787
3.
3
86
Robert DABROWSKI
JUV
1:49.930
4.
4
87
Szymon JAMIOLKOWSKI
JUV
1:55.030
Race 165, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
89
Mateusz MIKOLAJUK
JUV
1:36.804
Q
2.
2
11
Sebastian HYDZIK
AZSO
1:36.968
3.
3
85
Jakub BIELECKI
JUV
1:38.908
4.
4
93
Krystian WERPACHOWSKI
JUV
1:47.426
Final 1000 meter Men
Race 169, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
11
Sebastian HYDZIK
AZSO
1:35.979
34
2.
2
89
Mateusz MIKOLAJUK
JUV
1:36.435
21
3.
3
88
Ignacy KLUJSZO
JUV
1:37.405
13
4.
4
116
Rafal GRYCNER
STOCZ
-
8
Distance Classification 1000 meter Men
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
11
Sebastian HYDZIK
AZSO
1
34
1|2|1
1:35.979
2.
89
Mateusz MIKOLAJUK
JUV
2
21
1|1|2
1:36.435
3.
88
Ignacy KLUJSZO
JUV
3
13
2|1|3
1:37.405
4.
116
Rafal GRYCNER
STOCZ
4
8
2|2|4
1:34.441
Semi Final, Group 1
5.
85
Jakub BIELECKI
JUV
3
1|3
1:33.434
6.
86
Robert DABROWSKI
JUV
3
1|3
1:49.930
7.
87
Szymon JAMIOLKOWSKI
JUV
4
2|4
1:41.871
8.
93
Krystian WERPACHOWSKI
JUV
4
2|4
1:47.426
Heats, Group 1
9.
92
Jakub WASILEWSKI
JUV
3
3
1:37.123
10.
111
Jedrzej BOROWIECKI
ORZEL
3
3
1:42.740
11.
112
Krzysztof REINDL
ORZEL
3
3
1:49.093
12.
91
Franciszek SZOKA
JUV
3
3
1:55.155
13.
9
Jan BOGDANOWICZ
AZSO
4
4
1:37.715
14.
90
Tomasz NAZARUK
JUV
4
4
1:49.227
15.
117
Marek ZGRZYWA
STOCZ
4
4
1:49.732
16.
40
Hubert EKSTOWICZ
GIZ
4
4
2:09.342
17.
16
Kacper JANASZ
BLYSD
5
5
2:00.312
18.
15
Mateusz BARTOSIAK
BLYSD
5
5
2:07.099
19.
10
Krystian GISZKA
AZSO
5
5
2:10.616
20.
113
Arkadiusz RYBAK
ORZEL
5
5
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters