Events
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
CHALLENGE REIMS - Reims, France - 2 December 2017
 
Séries 500 mètres Confirmes Poule1
 Race 74, Groupe 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.151 Thomas COIGNON  CNPV46.886 
2.2100 Thibault FOSTIER  STKG49.538
3.371 Sofiane BENDRISS  RPV50.180
4.415 Tom COMBESCOT  ASMB51.826
 Race 75, Groupe 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.17 Keny GRANDJEAN  ACPG49.498 
2.490 Armand ROBIN  RPV50.658
3.310 Tom SUPIOT  ACPG50.662
276 Corentin CATOIRE  RPVDNS
 Race 76, Groupe 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1114 Corentin FREMONT  USO48.644 
2.2103 Matteo DEFOSSE  USF49.074
3.3110 Arthur VANBESIEN  USF50.541
4.458 Laura NOGUEIRA  CNPV52.294
 Race 77, Groupe 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.168 Adam HAZET  LGP48.556 
2.212 Romain BERTHELOT  ASMB49.064
3.459 Alexis RIVIERE  CNPV50.387
4.3101 Noah BUFFET  USF50.479
 
Finale 500 mètres Confirmes Poule1
 Race 86, Groupe 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.215 Tom COMBESCOT  ASMB51.367 
2.110 Tom SUPIOT  ACPG51.557
3.358 Laura NOGUEIRA  CNPV1:04.973
 Race 87, Groupe 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3110 Arthur VANBESIEN  USF50.005 
2.159 Alexis RIVIERE  CNPV50.117
3.2101 Noah BUFFET  USF50.176
4.490 Armand ROBIN  RPV52.077
 Race 88, Groupe 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.27 Keny GRANDJEAN  ACPG48.613 
2.1103 Matteo DEFOSSE  USF48.786
3.471 Sofiane BENDRISS  RPV49.773
4.3100 Thibault FOSTIER  STKG1:02.940
 Race 89, Groupe 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.151 Thomas COIGNON  CNPV47.341 
2.268 Adam HAZET  LGP48.016
3.3114 Corentin FREMONT  USO48.322
4.412 Romain BERTHELOT  ASMB49.114
 
Distance Classification 500 mètres Confirmes Poule1
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Finale, Groupe 1
1.51 Thomas COIGNON  CNPV11|146.886
2.68 Adam HAZET  LGP21|248.016
3.114 Corentin FREMONT  USO31|348.322
4.12 Romain BERTHELOT  ASMB42|449.064
  Finale, Groupe 2
5.7 Keny GRANDJEAN  ACPG11|148.613
6.103 Matteo DEFOSSE  USF22|248.786
7.71 Sofiane BENDRISS  RPV33|349.773
8.100 Thibault FOSTIER  STKG42|449.538
  Finale, Groupe 3
9.110 Arthur VANBESIEN  USF13|150.005
10.59 Alexis RIVIERE  CNPV23|250.117
11.101 Noah BUFFET  USF34|350.176
12.90 Armand ROBIN  RPV42|450.658
  Finale, Groupe 4
13.15 Tom COMBESCOT  ASMB14|151.367
14.10 Tom SUPIOT  ACPG23|250.662
15.58 Laura NOGUEIRA  CNPV34|352.294


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
pb-event
Maplez
Customboots.de
SpeedSkatingShop
Hunter
Sebra Sports
Evoskates