Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
EVO CUP - Bialystok, Poland - 16-18 November 2018
Heats 500 meter Junior C Girls
8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
Race 102, Group 1 (1 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
74
Alina USATOVA
SPARS
49.910
Q
2.
2
1
Arina KAZLOVA
BLR
49.995
Q
3.
3
265
Kseniya ADAMENKO
KYIV
50.215
4.
4
104
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
55.487
5.
5
33
Yulyana SHEKUNOVA
VIT
58.765
6.
6
117
Maria WORONIEWSKA
JUV
1:00.507
Race 103, Group 1 (2 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
231
Anastasiia BESPAMIATNOVA
KAL
50.596
Q
2.
2
242
Zhanneta ROSHCHEKTAEVA
PET
51.132
Q
3.
3
70
Daniela ANIKEVICA
SPARS
52.326
4.
4
105
Kinga CHILIMONIUK
JUV
53.328
5.
5
109
Ewelina MACIEJEWSKA
JUV
53.561
6.
6
110
Gabriela MACIEJEWSKA
JUV
57.471
Race 104, Group 1 (3 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
71
Marija BORODOVSKA
SPARS
50.514
Q
2.
2
239
Arina BAKHIIA
PET
50.580
Q
3.
3
108
Zuzanna KRUPINSKA
JUV
51.023
4.
4
67
Patricija SNIKERE
KSS
56.366
5.
5
107
Adrianna DAKOWICZ
JUV
56.666
6
97
Aleksandra MIERONOWICZ
GIZ
P
Race 105, Group 1 (4 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
243
Mariia TUROVEROVA
PET
51.044
Q
2.
2
176
Maria DOBOSZ
UKSGM
51.047
Q
3.
3
119
Gabriela ZEMIEROWSKA
JUV
53.006
4.
4
157
Sandra SIENKIEWICZ
MOSIR
53.047
5.
5
46
Gunta KOPMANE
JLSS
59.104
6
112
Karolina PARCZEWSKA
JUV
P
Race 106, Group 1 (5 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
232
Varvara MITROFANOVA
KAL
50.389
Q
2.
2
266
Yelyzaveta SYDORKO
KYIV
52.796
Q
3.
3
120
Natalia ZIELENKIEWICZ
JUV
1:02.181
4.
4
35
Darya TSYHANOVA
VIT
1:02.556
5.
5
240
Mariia GOLUBEVA
PET
1:15.384
6
114
Maja SZPUDA
JUV
DNF
Race 107, Group 1 (6 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
244
Tatiana ZAITSEVA
PET
48.560
Q
2.
2
111
Ada MAJEWSKA
JUV
51.390
Q
3.
3
170
Julia KRUTYSZA
STOCZ
51.495
4.
4
118
Dominika ZALEWSKA
JUV
55.130
5.
5
72
Luiza Marta GALINA
SPARS
57.960
Race 108, Group 1 (7 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
245
Anastasia ZHEGANOVA
PET
47.858
Q
2.
2
116
Kamila TYLMAN
JUV
51.106
Q
3.
3
113
Kamila SAGANEK
JUV
53.895
4.
4
156
Emma MAZUR
MOSIR
53.994
5.
5
96
Martyna KUCHTA
GIZ
54.025
Race 109, Group 1 (8 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
73
Anna JANSONE
SPARS
49.387
Q
2.
2
241
Arina POPKOVA
PET
50.661
Q
3.
3
34
Katsiaryna SOKOLOVA
VIT
52.019
4.
4
106
Maja DABROWSKA
JUV
52.206
5.
5
115
Sara SZUMSKA
JUV
53.762
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters