Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
ALTA VALTELLINA TROPHY - Bormio, Italy - 19-21 October 2018
Overall Classification JUN D LAD
Rank
Name
Affil
1.
Chiara RODONDI
BOR
2.
SZIGETI Dora
MTK
3.
KORMANYOS Nina
SZKE
4.
Elisa BELTRAMI
SGPV
5.
SOMODI Luca
SZKE
6.
Anna COSSI
BOR
Overall Classification
777 meter
|
500 meter
|
1000m SF
Overall Classification JUN D MEN
Rank
Name
Affil
1.
Lorenzo PREVITALI
SES
2.
Gabriel MATURI PADOVANI
SGPV
3.
Aleksandr KAZMIN
SSP
4.
Aaron Van Quang PIETROBONO
SES
5.
Daniele COLA
BOR
6.
VAGFALVI Mate
SZKE
Overall Classification
777 meter
|
500 meter
|
1000m SF
Overall Classification JUN C LAD
Rank
Name
Affil
1.
TOTH Eszter
HUN
2.
SOMODI Maja Dora
HUN
3.
Martina PERETTI
VGT
4.
Svea ROTHE
ETR
5.
Myeongbi JUNG
EVD
6.
OZSVATH Lili
SZKE
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
1500 m SF
Overall Classification JUN C MEN
Rank
Name
Affil
1.
Gabriel VOLET
OAST
2.
Pietro CASTELLAZZI
BOR
3.
Giacomo PEDRINI
BOR
4.
Michal NIEWINSKI
JUV
5.
Ezio BONUTTI
PON
6.
Marco COMENSOLI
BOR
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
1500 m SF
Overall Classification JUN B LAD
Rank
Name
Affil
1.
Elisa CONFORTOLA
ITA
2.
Liudmila KOZULINA
RUS
3.
Chiara BETTI
ITA
4.
Elena SEREGINA
RUS
5.
Anne Floor OTTER
SCT
6.
Caroline MURPHY
LUX
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
1500 m SF
Overall Classification JUN B MEN
Rank
Name
Affil
1.
Jens VAN 'T WOUT
TRL
2.
BONTOVICS Balazs
HUN
3.
Viacheslav KARPOV
RUS
4.
NOGRADI Bence
HUN
5.
Zeno DE BOER
SVU
6.
SZIGETI Adam
HUN
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
1500 m SF
Overall Classification JUN A LAD
Rank
Name
Affil
1.
Megan BOUDRIAS
CAN
2.
Sofia BOYTSOVA
RUS
3.
Anna MATVEEVA
RUS
4.
Lea CHAMBERLAND-DOSTIE
CAN
5.
Erika LINDGREN
EIK
6.
TURI Anna
HUN
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
1500 m SF
Overall Classification JUN A MEN
Rank
Name
Affil
1.
Sergei MILOVANOV
RUS
2.
Sven ROES
TRL
3.
Melle VAN 'T WOUT
TRL
4.
Matej PEDERSON
CAN
5.
Bram STEENAART
SVU
6.
Brendan YAMADA
CAN
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
1500 m SF
Overall Classification SENIOR LAD
Rank
Name
Affil
1.
Anna SEIDEL
GER
2.
Danaé BLAIS
CAN
3.
Elena VIVIANI
ITA
4.
Arianna SIGHEL
ITA
5.
Nicole BOTTER GOMEZ
ITA
6.
Cynthia MASCITTO
ITA
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
3000 M SF
Overall Classification SENIOR MEN
Rank
Name
Affil
1.
Mattia ANTONIOLI
ITA
2.
Tommaso DOTTI
ITA
3.
Yuri CONFORTOLA
ITA
4.
Jasper BRUNSMANN
NED
5.
Andrea CASSINELLI
ITA
6.
Adrian LÜDTKE
GER
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
3000 M SF
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters