Events
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
MOHAWKS OPEN - Solihull, Great Britain - 25 November 2017
 
Heats 500 meter Category 3
  5 Races (the best skater of each race qualifies for the Final)
 Race 27, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1176 Skylar KAN  MIRC54.94Q
2.279 Elliot BAKER  NIRC1:03.58 
3.3114 Charlie CAMPION  NIRC1:05.33
4.4293 Oliver SHERARD-BORSHIN  ALT1:24.38
 Race 28, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1265 Adam HILL JNR  MIRC54.84Q
2.2101 Philippa DRAPER  ALD58.46 
3.3248 Sam LLOYD  NIRC1:01.58
4.4267 Dante DALILI  ALD1:15.21
 Race 29, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1146 Isaac HURLEY  NIRC55.68Q
2.237 Willem MURRAY  NIRC59.90 
3.3161 Emma GRAYSON  NIRC1:01.50
4.4289 Jessica TAYLOR  NIRC1:07.19
 Race 30, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1287 German SHMAYGER  ALD57.05Q
2.2109 Noah GLYNN  MIRC57.29 
3.3129 Albie BARLOW  ALD1:04.91
4.465 Jack WEEDON  ALD1:05.98
 Race 31, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.169 Helena LATHWELL-WATTS  ALT1:11.18Q
2.2296 Nicky GAWITH  BISSC1:17.59 
3.3133 Tanisha TILEKAR  MIRC1:20.12
4.4159 Joseph ARMSTRONG  ALD1:24.69
 
Final 500 meter Category 3
 Race 38, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1159 Joseph ARMSTRONG  ALD1:01.77 
2.2267 Dante DALILI  ALD1:11.58
3.3293 Oliver SHERARD-BORSHIN  ALT1:24.00
 Race 39, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1133 Tanisha TILEKAR  MIRC1:04.66 
2.265 Jack WEEDON  ALD1:04.80
3.3289 Jessica TAYLOR  NIRC1:06.07
4114 Charlie CAMPION  NIRCDNS
 Race 40, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1161 Emma GRAYSON  NIRC1:02.92 
2.2129 Albie BARLOW  ALD1:03.50
3.3248 Sam LLOYD  NIRC1:07.36
4.4296 Nicky GAWITH  BISSC1:09.34
 Race 41, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1109 Noah GLYNN  MIRC58.313 
2.237 Willem MURRAY  NIRC58.602
3.3101 Philippa DRAPER  ALD59.791
4.479 Elliot BAKER  NIRC1:04.97
 Race 42, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1265 Adam HILL JNR  MIRC52.4234 
2.2176 Skylar KAN  MIRC53.9721
3.3146 Isaac HURLEY  NIRC55.1313
4.469 Helena LATHWELL-WATTS  ALT56.108
5.5287 German SHMAYGER  ALD56.155
 
Distance Classification 500 meter Category 3
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.265 Adam HILL JNR  MIRC1341|152.42
2.176 Skylar KAN  MIRC2211|253.97
3.146 Isaac HURLEY  NIRC3131|355.13
4.69 Helena LATHWELL-WATTS  ALT481|456.10
5.287 German SHMAYGER  ALD551|556.15
  Final, Group 2
6.109 Noah GLYNN  MIRC132|157.29
7.37 Willem MURRAY  NIRC222|258.60
8.101 Philippa DRAPER  ALD312|358.46
9.79 Elliot BAKER  NIRC42|41:03.58
  Final, Group 3
10.161 Emma GRAYSON  NIRC13|11:01.50
11.129 Albie BARLOW  ALD23|21:03.50
12.248 Sam LLOYD  NIRC33|31:01.58
13.296 Nicky GAWITH  BISSC42|41:09.34
  Final, Group 4
14.133 Tanisha TILEKAR  MIRC13|11:04.66
15.65 Jack WEEDON  ALD24|21:04.80
16.289 Jessica TAYLOR  NIRC34|31:06.07
17.114 Charlie CAMPION  NIRCDNS3|NS1:05.33
  Final, Group 5
18.159 Joseph ARMSTRONG  ALD14|11:01.77
19.267 Dante DALILI  ALD24|21:11.58
20.293 Oliver SHERARD-BORSHIN  ALT34|31:24.00


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
SpeedSkatingShop
Maplez
Sebra Sports
Evoskates
Customboots.de
Hunter
pb-event