Events
18-banner-Bormio-Alta Valtellina
18-banner-Benatky-Danubia
18-banner-Groningen-Autumn Tournament
18-banner-Dresden-StarClass
18-banner-Hasselt-StarClass
18-banner-Bormio-StarClass
18-banner-Heerenveen-StarClass
18-banner-Melbourne-Masters
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
HUNGARIAN OPEN - 15TH TISZA CUP - Szeged, Hungary - 9-11 March 2018

Overall Classification Junior F Girls
RankNameAffil
1. Anna Rebeka TOTH  SZKE
2. Hanna LAZAR  ISK
3. Vivien FERENCZ  ISK
4. Henrietta MARTON  ISK
5. Kristina BURDELAKOVA  PRKP
6. Liana Dorina VEGI  DJKSE
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Junior F Boys
RankNameAffil
1. Janos NAGY  DJKSE
2. Peter DOBOS  FCS
3. Bence Benedek KUN  MTK
4. Adam GUBAC  PRE
5. Mihaly ARENDAS  SZKE
6. Edward IMREH  ISK
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Junior E Girls
RankNameAffil
1. Dora SZIGETI  MTK
2. Panka NOGRADI  TKKSE
3. Nora BARTA  ISK
4. Michaela IZAROVA  PRE
5. Aisa REDLER  JSE
6. Viktoria CZANK-VARGA  TKKSE
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Junior E Boys
RankNameAffil
1. Dominik MAJOR  JSE
2. Luka JASIC  SRB
3. Bendeguz PETO  JSE
4. Gabor LISZLI  SZKE
5. Mate VAGFALVI  SZKE
6. Dominik HOLLOSY  TKKSE
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Junior D Girls
RankNameAffil
1. Monika Nikolett SZOCS  JSE
2. Radovana LESKOVA  PRE
3. Maja SOMODI  SZKE
4. Tamara TOKAROVA  PRE
5. Melinda SCHONBORN  JSE
6. Nina KORMANYOS  SZKE
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Junior D Boys
RankNameAffil
1. Abel SZILAGYI  TKKSE
2. Laszlo ZOLYOMI  MTK
3. Benjámin CZANK-VARGA  TKKSE
4. Balazs KOKAI  DJKSE
5. Mark CSIZMADIA  MTK
6. Marko GYORY  MTK
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Junior C Girls
RankNameAffil
1. Emma HYMPANOVA  PRE
2. Katalin ALBERT  SCMC
3. Barbara SOMOGYI  JSE
4. Viktoria ALBERT  MTK
5. Eszter TÓTH  TDKE
6. Krisztina VAKAR PONKRACZ  SCMC
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Junior C Boys
RankNameAffil
1. Bence NÓGRÁDI  TKKSE
2. Péter JÁSZAPÁTI  SZKE
3. Mate ZSIGO  JSE
4. Marton GERA  TKKSE
5. Bence ZSIGO  JSE
6. Daniel VEGI  DJKSE
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies
RankNameAffil
1. Rixin TIAN  JSE
2. Anna TURI  JSE
3. Regina Eszter VARGA  MTK
4. Julia ALBERT  SCMS
5. Mercedesz VAGVOLGYI  MTK
6. Alexandra HYMPANOVA  PRE
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men
RankNameAffil
1. Balázs BONTOVICS  MTK
2. Daniel TIBORCZ  MTK
3. Attila TALABOS  MTK
4. Attila SZASZ  MTK
5. Balazs VAJDA  MTK
6. Tamas FARKAS  MTK
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
pb-event
Evoskates
eraton
SpeedSkatingShop
Hunter
Sebra Sports
Customboots.de