Events
18-banner-Oberstdorf-Summercamp
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY 2 - SERBIAN OPEN - Belgrade, Serbia - 9-10 December 2017

Overall Classification Junior F Girls
RankNameAffil
1. Anna Rebeka TOTH  SZKE
2. Derya KARADAG  TUR
3. Kristina BURDELAKOVA  PRKP
4. Sofija RODIC  SRB
5. Katarina ONDREJCAKOVA  PRE
6. Amanda PRAZNIKAR  SLO
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Junior F Boys
RankNameAffil
1. Bence Benedek KUN  MTK
2. Adam GUBAC  PRE
3. Rene KOPRIVNJAK  MET
4. Alex HASARA  PRKP
5. Marko OPUHAC  MET
6. Nikola RADOVANOVIC  SRB
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Junior E Girls
RankNameAffil
1. Dora SZIGETI  MTK
2. Panka NOGRADI  TKKSE
3. Ema BARICOVA  PRE
4. Aisa REDLER  JSE
5. Viktoria CZANK-VARGA  TKKSE
6. Timea RIKK  TKKSE
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Junior E Boys
RankNameAffil
1. Dominik MAJOR  JSE
2. Gabor LISZLI  SZKE
3. Luka JASIC  SRB
4. Bendeguz PETO  JSE
5. Mate VAGFALVI  SZKE
6. Zalán JANCSÓ  TKKSE
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Junior D Girls
RankNameAffil
1. Maja SOMODI  SZKE
2. Monika Nikolett SZOCS  JSE
3. Radovana LESKOVA  PRE
4. Melinda SCHONBORN  JSE
5. Tamara TOKAROVA  PRE
6. Mia DOSKOVIC  SRB
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Junior D Boys
RankNameAffil
1. Tibor KOMERICKI  SLO
2. Laszlo ZOLYOMI  MTK
3. Mate TACZMAN  JSE
4. Jan KOVACIC  MET
5. Adam GRANASZTOI  MTK
6. Ilan KRSTIC  BIH
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Junior C Girls
RankNameAffil
1. Viktoria ALBERT  MTK
2. Barbara SOMOGYI  JSE
3. Lili OZSVATH  SZKE
4. Emma HYMPANOVA  PRE
5. Eszter TOTH  TDKE
6. Fanni PUSPOK  SZKE
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Junior C Boys
RankNameAffil
1. Mate ZSIGO  JSE
2. Peter JASZAPATI  SZKE
3. Bence ZSIGO  JSE
4. Marton GERA  TKKSE
5. Peter SZARVASI  MTK
6. Armin KRAUSZ  MTK
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men
RankNameAffil
1. Ivan MARTINIC  MET
2. David CAKO  SRB
3. Jovan DJORDJEVIC  SRB
4. Tarik OMERAGIC  BIH
5. Ivan MOJSILOVIC  SRB
6. Bora BAKA  SRB
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
eraton
Evoskates
SpeedSkatingShop
Maplez
Hunter
Customboots.de
Sebra Sports