Events
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY 1 - CROATIAN OPEN - Zagreb, Croatia - 4-5 November 2017
 
Heats 333 meter Junior E Girls
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, plus the 2 fastest thirds)
 Race 66, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.156 Aisa REDLER  JSE38.822Q
2.2122 Aneta TOKAROVA  PRE43.583Q
3.313 Tonka HORVAT  MET44.804 
4.4120 Michaela IZAROVA  PRE46.081
 Race 67, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.144 Eliska KUDLACKOVA  STCZ38.136Q
2.291 Dina SPAN  SLO40.403Q
3.3121 Lea POPOVICOVA  PRE42.301q
4.470 Antonia GORGENYI  MTK45.319
 Race 68, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.171 Dora SZIGETI  MTK37.257Q
2.2119 Ema BARICOVA  PRE38.262Q
3.343 Eva BLAHOVA  STCZ41.231q
 
Semi Final 333 meter Junior E Girls
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 91, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.144 Eliska KUDLACKOVA  STCZ37.494Q
2.256 Aisa REDLER  JSE38.266Q
3.343 Eva BLAHOVA  STCZ41.015 
4.4122 Aneta TOKAROVA  PRE43.527
 Race 92, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.171 Dora SZIGETI  MTK36.853Q
2.2119 Ema BARICOVA  PRE37.596Q
3.3121 Lea POPOVICOVA  PRE41.491 
491 Dina SPAN  SLODNS
 
Final 333 meter Junior E Girls
 Race 111, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1120 Michaela IZAROVA  PRE40.793 
2.270 Antonia GORGENYI  MTK43.904
3.313 Tonka HORVAT  MET44.127
 Race 112, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.143 Eva BLAHOVA  STCZ41.146 
2.2121 Lea POPOVICOVA  PRE41.223
3.3122 Aneta TOKAROVA  PRE43.163
 Race 113, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.171 Dora SZIGETI  MTK36.49134 
2.256 Aisa REDLER  JSE37.80221
3.3119 Ema BARICOVA  PRE37.94013
4.444 Eliska KUDLACKOVA  STCZ37.9858
 
Distance Classification 333 meter Junior E Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.71 Dora SZIGETI  MTK1341|1|136.491
2.56 Aisa REDLER  JSE2211|2|237.802
3.119 Ema BARICOVA  PRE3132|2|337.596
4.44 Eliska KUDLACKOVA  STCZ481|1|437.494
  Final, Group 2
5.43 Eva BLAHOVA  STCZ13|3|141.015
6.121 Lea POPOVICOVA  PRE23|3|241.223
7.122 Aneta TOKAROVA  PRE32|4|343.163
  Final, Group 3
8.120 Michaela IZAROVA  PRE14|140.793
9.70 Antonia GORGENYI  MTK24|243.904
10.13 Tonka HORVAT  MET33|344.127
  Semi Final, Group 1
11.91 Dina SPAN  SLODNS2|NS40.403


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
SpeedSkatingShop
Sebra Sports
Hunter
Evoskates
pb-event
Maplez
Customboots.de