Events
East Asia Games
Budapest Worldcup
Dordrecht Worldcup
Shanghai Worldcup
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
CLOSING GAMES (GOLDEN SUN-SILVER M) - Turnhout, Belgium - 22 April 2017

Overall Classification Girls Junior E/F
RankNameAffil
1. Ina SINN  MERC
2. Kiek STRAATHOF  IHCL
3. Fiona SCHUCK  MERC
4. Nienke BURGER  HVHW
5. Luna VAN POLEN  SVU
6. Nienke KLOMPMAKER  IJVZ
Overall Classification
333 meter | 222 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Boys Junior E/F
RankNameAffil
1. Joel HEIß  MERC
2. Nick ENDEVELD  IJVZ
3. Robin SCHNEIDER  STB
4. Lander VAN VELTHOVEN  IRTA
5. Max KLEINRENSINK  NSV
6. Kebba NJIE  NSV
Overall Classification
333 meter | 222 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Girls Junior D
RankNameAffil
1. Nienke SCHEPERS  YDS
2. Bibi ARTS  STB
3. Quinty BREIJ  IJCT
4. Laura HEIß  MERC
5. Sarah REIJKE  IJVZ
6. Marit KAATS  SVU
Overall Classification
500 meter | 333 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Boys Junior D
RankNameAffil
1. Brian BOER  STB
2. Timofey DONSKOI  BSC
3. Thijmen KOESTAL  IJVZ
4. Warre NOIRON  IRTA
5. Idse VAN BENTHUM  STB
6. Stan RIJKSEN  NSV
Overall Classification
500 meter | 333 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Ladies Junior C/B
RankNameAffil
1. Caroline MURPHY  LUX
2. Florine HEHEWERTH  STB
3. Anna RUYSSCHAERT  LUX
4. Imke VANDEUREN  STKG
5. Loes VERHEUL  NSV
6. Mellanie TILLER  IHCL
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 meter
 
 
Overall Classification Men Junior C/B
RankNameAffil
1. Martijn SCHEPERS  YDS
2. Leander SCHEPERS  YDS
3. Pepijn KOESTAL  IJVZ
4. Zeno DE BOER  SVU
5. Steijn KOOPS  NSV
6. Jeroen WILHELM  IJVZ
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 meter
 
 
Overall Classification Ladies Senior A/B
RankNameAffil
1. Alexandra DANNEEL  BSC
2. Daphne MERLEVEDE  BSC
3. Cecilia BACKSTRÖM  LUX
4. Saskia VAN HOEVEN  MERC
5. Marieke SLEMBROUCK  BSC
6. Jana MALIKOVÁ  BKN
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 meter
 
 
Overall Classification Men Senior A/B
RankNameAffil
1. David TEN CATE  IJVZ
2. Peter MURPHY  LUX
3. Kay HUISMAN  HVHW
4. Mark VAN WIJNGAARDEN  SVU
5. Jay JANSSENS  IRTA
6. Robin VERHOOGHE  BSC
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 meter
 
 
Overall Classification Veteran Ladies+Men
RankNameAffil
1. Koen TURCKSIN  IRTA
2. Vincent VAN WERSCH  TNT
3. Jacob VAN DEN BOSCH  SVU
4. Frank JENSEN  ODS
5. Lars ØRITSLAND  ODS
6. Peter VAN EEDEN  ERL
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Hunter
Customboots.de
SpeedSkatingShop
Sebra Sports
Mapleskate