Events
18-banner-Oberstdorf-Summercamp
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
EUROPACUP FINAL - Hasselt, Belgium - 24-26 March 2017
 
Heats 500 meter Ladies Junior A
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final)
 Race 82, Group A     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1107 Avalon AARDOOM  NED46.413Q
2.239 Gina JACOBS  GER47.893Q
3.420 Gwendoline DAUDET  FRA47.916 
4.329 Isabelle ROBERTS  GBR49.071
 Race 83, Group A     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2137 Alica PORUBSKÁ  SVK48.065Q
2.3109 Maureen ONDERWATER  NED49.803Q
3.114 Kristýna SULCOVÁ  CZE52.621 
 Race 84, Group A     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.313 Petra VANKOVÁ  CZE49.192Q
2.240 Maria DEIKE  GER49.847Q
3.1142 Anna DAVYDENKO  UKR50.631 
4.481 Marta HAINO  LAT51.687
 Race 85, Group A     (4 of 4)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1108 Emma VAN ZUIJLEN  NED48.908Q
2.341 Aline LENKE  GER49.264Q
3.2121 Karolina MILKOWSKA  POL-     
 
Semi Final 500 meter Ladies Junior A
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 162, Group B     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3121 Karolina MILKOWSKA  POL48.294Q
2.229 Isabelle ROBERTS  GBR50.097Q
3.120 Gwendoline DAUDET  FRA-     
 Race 163, Group B     (2 of 2)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1142 Anna DAVYDENKO  UKR49.868Q
2.314 Kristýna SULCOVÁ  CZE53.850Q
3.281 Marta HAINO  LAT-     
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 164, Group A     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1107 Avalon AARDOOM  NED46.672Q
2.3108 Emma VAN ZUIJLEN  NED49.726Q
3.441 Aline LENKE  GER1:07.039 
239 Gina JACOBS  GERP
 Race 165, Group A     (2 of 2)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1137 Alica PORUBSKÁ  SVK46.808Q
2.213 Petra VANKOVÁ  CZE48.240Q
3.440 Maria DEIKE  GER48.341 
4.3109 Maureen ONDERWATER  NED48.698
 
Final 500 meter Ladies Junior A
 Race 182, Group D     (1 of 1)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.120 Gwendoline DAUDET  FRA52.256 
2.281 Marta HAINO  LAT52.530
 Race 183, Group C     (1 of 1)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1121 Karolina MILKOWSKA  POL48.089 
2.2142 Anna DAVYDENKO  UKR49.249
3.329 Isabelle ROBERTS  GBR49.346
4.414 Kristýna SULCOVÁ  CZE51.906
 Race 184, Group B     (1 of 1)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.140 Maria DEIKE  GER49.6625 
2.2109 Maureen ONDERWATER  NED49.7253
3.341 Aline LENKE  GER-    2
 Race 185, Group A     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1107 Avalon AARDOOM  NED46.44534 
2.2137 Alica PORUBSKÁ  SVK46.51121
3.4108 Emma VAN ZUIJLEN  NED47.93513
313 Petra VANKOVÁ  CZEDNF5
 


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Customboots.de
SpeedSkatingShop
Evoskates
Sebra Sports
Maplez
Hunter
eraton