Events
Hasselt Europacup
Masters Games
Turnhout Closing Games
Oberstdorf Shorttrack Summercamp
East Asia Games
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-6 (SAB-3) - Torino, Italy - 17-19 February 2017
 
Semi Finals 500 meter Men Junior A
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 181, Group 4     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.469 Kay HUISMAN  HVHW46.331Q
2.1125 Bob KISS  STKG46.377Q
3.279 Dante JANSSENS  IRTA46.715 
4.344 Arvid TSCHESCHE  ETR1:05.183
5100 Nils VAN DER VEGT  SCTP
 Race 182, Group 4     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.124 Tanguy LIEVRE  CST46.099Q
2.2101 Sam AAGTEN  SCT47.594Q
3.421 David DANNEEL  BSC-    ADV
380 Jay JANSSENS  IRTAP
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 183, Group 3     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Adrian LÜDTKE  ETR44.264Q
2.343 Moritz KREUSELER  ETR45.015Q
3.295 Michele CECON  PON46.095 
4.583 Raphael FRIEDERICH  MERC47.228
5.422 Robin VERHOOGHE  BSC47.334
 Race 184, Group 3     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.138 Luca LÖFFLER  ECO44.180Q
2.2106 Augusto DUZIONI  SES44.945Q
3.3145 Théo KHELLAF  USF45.668 
4.4126 Robbe VOLCKAERT  STKG46.788
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 185, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.362 Jonathan MOODY  ALD44.415Q
2.2116 Friso EMONS  STB44.688Q
3.475 David TEN CATE  IJVZ44.814 
4.13 Damiano GIULIANI  AEV45.398
 Race 186, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.214 Mark CHONG  BOR44.127Q
2.192 Alessio LORENZI  PCL44.259Q
3.4105 Surendra VILLA  SES45.472 
4.382 Ivan RADEVIC  MERC45.757
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 187, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1133 Jasper BRUNSMANN  TRL43.616Q
2.3143 Cyprien VACHERON  USF43.696Q
3.4144 Clément FLORAC  USF44.024 
278 Stijn DESMET  IRTADNF
 Race 188, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.261 Jack BURROWS  NIRC43.466Q
2.1147 Lorenzo MORRONE  VGT43.502Q
3.3109 Jacob JANSSON  SKS43.788 
4.430 Thomas BERTIN  CVGH45.778


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Hunter
Customboots.de
Mapleskate
SpeedSkatingShop
Sebra Sports