Events
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
REGIOCOMPETITIE-1 REGIO-WEST-SEBRA SPORTS CUP - Den Haag, Netherlands - 15 November 2015

Overall Classification A divisie
RankNameAffil
1. Henk VAN ATTEN  IHCL
2. Jari VAN POLEN  SVU
3. Tijn LEIJGRAAFF  IHCL
4. Manouk GIJSBERS  SVU
5. Paddy SMIT  HVHW
6. Mans BOSKAMP  SVU
Overall Classification
500 meter
 
 
Overall Classification B divisie
RankNameAffil
1. Jeroen WILHELM  IJVZ
2. Nick GOES  STH
3. Loes VERHEUL  NSV
4. Janna BOLSIUS  SVU
5. Timo BOERSEMA  HVHW
6. Lisa VAN BELLE  IJVZ
Overall Classification
500 meter
 
 
Overall Classification C divisie
RankNameAffil
1. Stan RIJKSEN  NSV
2. Amber VAN DER MEIJDEN  HVHW
3. Loyd LANCEE  SVU
4. Demi MEINTEN  SVU
5. Luna VAN POLEN  SVU
6. Diede VAN OORSCHOT  SVU
Overall Classification
500 meter
 
 
Overall Classification D divisie
RankNameAffil
1. Tyche WAMSTEKER  SVU
2. Laura QUALM  IHCL
3. Leon VISSER  SVU
4. Enrico ZEILMAKER  SVU
5. Evan LEEUWIS  NSV
6. Sanne OOSTERWIJK  SOLAQ
Overall Classification
500 meter
 
 
Overall Classification Heren Jun/Sen
RankNameAffil
1. Rory POST  STA
2. Ruben KUPERUS  IJA
3. Joppe KLEIWEG  DKIJV
4. Erik VAN DER PLAS  STH
5. Mees EGBERTS  STH
6. Marcel VALIZE  NSV
Overall Classification
1000 meter
 
 
Overall Classification Pupillen 3
RankNameAffil
1. Nick ENDEVELD  IJVZ
2. Jonas DE JONG  STH
3. Angel DALEMAN  IHCL
4. Pelle BOLSIUS  SVU
5. Julie VAN SANTEN  IHCL
6. Max KLEINRENSINK  NSV
Overall Classification
444 meter
 
 
Overall Classification Dames jun/sen
RankNameAffil
1. Berit GUNDERSON  ASCJE
2. Maartje BLOM  STA
3. Constanze KLUIVERS  IJVZ
4. Anne TOM  DKIJV
5. Susanne KOK  STA
6. Judith VERDUIJN  SVU
Overall Classification
1000 meter
 
 
Overall Classification Kids on Ice
RankNameAffil
1. Niels RAS  HVHW
2. Boet GROENEWEGEN  HVHW
3. Thijs GASSELING  HVHW
4. Nienke BURGER  HVHW
5. Norbert SAS  HVHW
6. Anton KASMYLIOU  HVHW
Overall Classification
333 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Engo
Sebra Sports
Web-TV
Impakt Sport
Bioracer
Kilimanjaro
Skate-Tec