Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALTA VALTELLINA TROPHY 30TH - Bormio, Italy - 11-13 November 2022
 
Quarter Finals 1500 meter JUNIOR C WOMEN
  4 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 14 skaters)
 Race 1, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6190 HUANG Tiffany (Chien Hua)  MOA2:50.857Q
2.1129 HALTRICH Luca  HUN2:51.041Q
3.2291 Beatrice PAGLIA  VGT2:55.839Q
4.4193 HASZONITS Hanna  MTK2:56.143
5.532 Sofia PEDRANZINI  BOR2:56.401
6.328 Alice BERTOLINA  BOR-    
 Race 2, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6130 MOLNAR Reka  HUN3:01.863Q
2.1135 Pom STRAATHOF  IHCL3:02.002Q
3.581 DOBRAN Reka  FTC3:02.106Q
4.233 Nina TRABUCCHI  BOR3:03.937 
5.331 Serena COLA  BOR3:10.862
6.4282 Geidi KORKONXHELOS  VGP3:20.553
 Race 3, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6128 AMSCHL Kira  HUN2:45.681Q
2.230 Sabrina CANCLINI  BOR2:46.081Q
3.582 NAGY Reka  FTC2:46.838Q
4.3290 Caterina Jasmijn MINORI  VGT2:48.364
5.1298 Mirthe MICHIELSEN  YDS2:48.443
6.468 Giorgia MATURI PADOVANI  CPP2:53.878
 Race 4, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.229 Nicole BERTOLINA  BOR2:58.880Q
2.3289 Viola COMBA  VGT2:59.371Q
3.1266 Nienke KLOMPMAKER  TRL2:59.520Q
4.7194 TOTH Liza Emma  MTK3:01.796 
5.6147 Madara GINTERE  JLSS3:05.896
6.474 Alina GZUK  ECK3:06.304
7.527 Anita ANTONIOLI  BOR-    
 
Semi Final 1500 meter JUNIOR C WOMEN
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 21, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5130 MOLNAR Reka  HUN2:42.910Q
2.6135 Pom STRAATHOF  IHCL2:43.046Q
3.781 DOBRAN Reka  FTC2:44.638ADV
4.382 NAGY Reka  FTC2:48.383 
5.4290 Caterina Jasmijn MINORI  VGT2:53.664
6.230 Sabrina CANCLINI  BOR-    
1128 AMSCHL Kira  HUNP
 Race 22, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1190 HUANG Tiffany (Chien Hua)  MOA2:45.152Q
2.2129 HALTRICH Luca  HUN2:46.186Q
3.7266 Nienke KLOMPMAKER  TRL2:48.646Q
4.529 Nicole BERTOLINA  BOR2:48.842
5.4193 HASZONITS Hanna  MTK2:48.939
6.6289 Viola COMBA  VGT2:49.194
7.3291 Beatrice PAGLIA  VGT2:49.303
 
Final 1500 meter JUNIOR C WOMEN
 Race 30, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.630 Sabrina CANCLINI  BOR2:43.5951
2.129 Nicole BERTOLINA  BOR2:43.998 
3.5290 Caterina Jasmijn MINORI  VGT2:53.933
4.3289 Viola COMBA  VGT3:06.940
5.2193 HASZONITS Hanna  MTK3:12.852
4291 Beatrice PAGLIA  VGTP
 Race 31, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4190 HUANG Tiffany (Chien Hua)  MOA2:40.97234
2.5129 HALTRICH Luca  HUN2:41.20821
3.1130 MOLNAR Reka  HUN2:41.45413
4.2135 Pom STRAATHOF  IHCL2:42.6188
5.381 DOBRAN Reka  FTC2:45.0805
6.7266 Nienke KLOMPMAKER  TRL2:47.0233
7.682 NAGY Reka  FTC2:50.8142 
 
Distance Classification 1500 meter JUNIOR C WOMEN
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.190 HUANG Tiffany (Chien Hua)  MOA1341|1|12:40.972
2.129 HALTRICH Luca  HUN2212|2|22:41.208
3.130 MOLNAR Reka  HUN3131|1|32:41.454
4.135 Pom STRAATHOF  IHCL482|2|42:42.618
5.81 DOBRAN Reka  FTC553|3|52:44.638
6.266 Nienke KLOMPMAKER  TRL633|3|62:47.023
7.82 NAGY Reka  FTC723|4|72:46.838
  Final, Group 2
8.30 Sabrina CANCLINI  BOR112|6|12:43.595
9.29 Nicole BERTOLINA  BOR21|4|22:43.998
10.290 Caterina Jasmijn MINORI  VGT34|5|32:48.364
11.289 Viola COMBA  VGT42|6|42:49.194
12.193 HASZONITS Hanna  MTK54|5|52:48.939
13.291 Beatrice PAGLIA  VGT3|7|P2:49.303
  Semi Final, Group 1
14.128 AMSCHL Kira  HUN1|P2:45.681
  Quarter Finals, Group 1
15.194 TOTH Liza Emma  MTK443:01.796
16.33 Nina TRABUCCHI  BOR443:03.937
17.298 Mirthe MICHIELSEN  YDS552:48.443
18.32 Sofia PEDRANZINI  BOR552:56.401
19.147 Madara GINTERE  JLSS553:05.896
20.31 Serena COLA  BOR553:10.862
21.68 Giorgia MATURI PADOVANI  CPP662:53.878
22.74 Alina GZUK  ECK663:06.304
23.282 Geidi KORKONXHELOS  VGP663:20.553
24.28 Alice BERTOLINA  BOR66
25.27 Anita ANTONIOLI  BOR77


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Kilimanjaro
Web-TV
Engo
Eraton
Sebra Sports
Bioracer
Impakt Sport