Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY - ZAGREB OPEN 2022 - Zagreb, Croatia - 12-13 November 2022
 
Heats 500 m JUNIOR C GIRLS
 Race 113, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2111 TÓTH Hajnalka  TDKE50.156 
2.444 Eva BLAHOVA  STCZ59.154
3.325 Lara KOLOVRAT  METEOR1:00.366
4.12 Elisa-Florentina TOILA  GSD1:00.865
5.5122 Judit Sara LASZLO  ISK1:04.220
 Race 114, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1124 Henrietta MÀRTON  ISK51.919 
2.4165 Katarína ONDREJ?ÁKOVÁ  SKMA54.492
3.263 PUTNOKI Maja  FTC56.121
4.523 Riana BRICA  METEOR57.120
5.346 Nina KUNSTMÜLLEROVÁ  STCZ57.228
 Race 115, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3158 Aneta TOKÁROVÁ  PRK51.545 
2.1123 Timea MADARÀSZ  ISK52.193
3.454 TÁLYAI Kitti  DSI52.737
4.2144 Zoja FELICIJAN  CEL53.898
 Race 116, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2166 Lea POPOVI?OVÁ  SKMA51.418 
2.145 Monika KOTRCHOVÁ  STCZ51.514
3.424 Tonka HORVAT  METEOR51.610
4.3104 GROHOCZKY Bettina  MTK53.059
 
Semi Final 500 m JUNIOR C GIRLS
 Race 124, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1166 Lea POPOVI?OVÁ  SKMA50.391 
2.2158 Aneta TOKÁROVÁ  PRK50.527
3.3123 Timea MADARÀSZ  ISK52.069
4.454 TÁLYAI Kitti  DSI52.514
5.5165 Katarína ONDREJ?ÁKOVÁ  SKMA53.944
 Race 125, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1111 TÓTH Hajnalka  TDKE49.835 
2.324 Tonka HORVAT  METEOR50.315
3.245 Monika KOTRCHOVÁ  STCZ51.091
4.4124 Henrietta MÀRTON  ISK51.250
544 Eva BLAHOVA  STCZDNF
 
Final 500 m JUNIOR C GIRLS
 Race 141, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3122 Judit Sara LASZLO  ISK55.838 
2.146 Nina KUNSTMÜLLEROVÁ  STCZ56.120
3.22 Elisa-Florentina TOILA  GSD1:00.039
 Race 143, Group 3     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1104 GROHOCZKY Bettina  MTK53.436 
2.363 PUTNOKI Maja  FTC56.291
3.423 Riana BRICA  METEOR58.477
4.525 Lara KOLOVRAT  METEOR59.502
5.2144 Zoja FELICIJAN  CEL1:23.216
 Race 145, Group 2     (3 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.145 Monika KOTRCHOVÁ  STCZ52.3213 
2.2124 Henrietta MÀRTON  ISK52.4282
3.354 TÁLYAI Kitti  DSI53.7511
4.4165 Katarína ONDREJ?ÁKOVÁ  SKMA54.139
 Race 147, Group 1     (4 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1111 TÓTH Hajnalka  TDKE49.51934 
2.3166 Lea POPOVI?OVÁ  SKMA50.03521
3.224 Tonka HORVAT  METEOR51.18013
4.5123 Timea MADARÀSZ  ISK52.5008
5.4158 Aneta TOKÁROVÁ  PRK1:23.7185
 
Distance Classification 500 m JUNIOR C GIRLS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.111 TÓTH Hajnalka  TDKE1341|1|149.519
2.166 Lea POPOVI?OVÁ  SKMA2211|1|250.035
3.24 Tonka HORVAT  METEOR3133|2|350.315
4.123 Timea MADARÀSZ  ISK482|3|452.069
5.158 Aneta TOKÁROVÁ  PRK551|2|550.527
  Final, Group 2
6.45 Monika KOTRCHOVÁ  STCZ132|3|151.091
7.124 Henrietta MÀRTON  ISK221|4|251.250
8.54 TÁLYAI Kitti  DSI313|4|352.514
9.165 Katarína ONDREJ?ÁKOVÁ  SKMA42|5|453.944
  Final, Group 3
10.104 GROHOCZKY Bettina  MTK14|153.059
11.63 PUTNOKI Maja  FTC23|256.121
12.23 Riana BRICA  METEOR34|357.120
13.25 Lara KOLOVRAT  METEOR43|459.502
14.144 Zoja FELICIJAN  CEL54|553.898
  Final, Group 4
15.122 Judit Sara LASZLO  ISK15|155.838
16.46 Nina KUNSTMÜLLEROVÁ  STCZ25|256.120
17.2 Elisa-Florentina TOILA  GSD34|31:00.039
  Semi Final, Group 1
18.44 Eva BLAHOVA  STCZDNF2|NF59.154


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Web-TV
Impakt Sport
Kilimanjaro
Bioracer
Skate-Tec
Eraton
Sebra Sports