Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
TROPHEE NATIONAL 1 - Meudon-la-Forêt, France - 11-12 November 2022
 
Demi-Finale 1000 mètres Open
 Race 55, Groupe A     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.413 Clement LIEVRE  ACPG1:58.540 
2.196 Alexis DOMINGOS  USF1:59.830
3.540 Eric RAMA  ASMV2:05.116
4.264 Mathis BOSCHER PRECAUSTA  LGP2:08.717
5.38 Corentin HUDON  ACPG2:18.270
 Race 56, Groupe A     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.242 Amine SABAS  ASMV2:05.254 
2.149 Chayan THOMAS  CGFR2:05.267
3.376 Assia YATTOU  RPV2:05.421
4.443 Wijnand SUIJLEN  ASMV2:33.031
 Race 57, Groupe A     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.41 Gabin BERTRAND  ACPG2:02.611 
2.130 Laura ROSSETTI  ASMB2:08.424
3.223 Arnaud GRUAT  ASMB2:15.612
4.324 Romain GRUAT  ASMB2:20.070
 Race 58, Groupe A     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.265 Lucie BRESSOUX  LGP2:10.407 
2.373 Mathilde FOURT  RPV2:23.653
3.497 Olivier HEUZE  USF2:24.240
119 Nolan CANAULT  ASMBP
 Race 59, Groupe A     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.435 Lucas DEMOLINIS  ASMV1:53.757 
2.256 Clara ALBRILE  CNPV2:02.497
3.162 Maxence VITASSE  CNPV2:02.524
4.358 Enora LE MINEUR  CNPV2:40.312
 
Finale 1000 mètres Open
 Race 67, Groupe D     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.619 Nolan CANAULT  ASMB2:06.268
2.124 Romain GRUAT  ASMB2:19.967
3.397 Olivier HEUZE  USF2:23.806
4.273 Mathilde FOURT  RPV2:25.526
5.443 Wijnand SUIJLEN  ASMV2:29.991
6.558 Enora LE MINEUR  CNPV-    
 Race 68, Groupe C     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.176 Assia YATTOU  RPV2:10.034
2.230 Laura ROSSETTI  ASMB2:10.676
3.364 Mathis BOSCHER PRECAUSTA  LGP2:11.652
4.423 Arnaud GRUAT  ASMB2:15.680
5.58 Corentin HUDON  ACPG2:15.757
 Race 69, Groupe B     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.196 Alexis DOMINGOS  USF2:03.4523
2.440 Eric RAMA  ASMV2:05.5752
3.362 Maxence VITASSE  CNPV2:05.7741
4.549 Chayan THOMAS  CGFR2:07.119
5.256 Clara ALBRILE  CNPV2:29.740
 Race 70, Groupe A     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.213 Clement LIEVRE  ACPG1:54.85434 
2.135 Lucas DEMOLINIS  ASMV1:55.03421 
3.31 Gabin BERTRAND  ACPG2:04.26413 
4.442 Amine SABAS  ASMV2:06.7258 
5.565 Lucie BRESSOUX  LGP2:10.4845 
 
Distance Classification 1000 mètres Open
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Finale, Groupe A
1.13 Clement LIEVRE  ACPG1341|11:54.854
2.35 Lucas DEMOLINIS  ASMV2211|21:53.757
3.1 Gabin BERTRAND  ACPG3131|32:02.611
4.42 Amine SABAS  ASMV481|42:05.254
5.65 Lucie BRESSOUX  LGP551|52:10.407
  Finale, Groupe B
6.96 Alexis DOMINGOS  USF132|11:59.830
7.40 Eric RAMA  ASMV223|22:05.116
8.62 Maxence VITASSE  CNPV313|32:02.524
9.49 Chayan THOMAS  CGFR42|42:05.267
10.56 Clara ALBRILE  CNPV52|52:02.497
  Finale, Groupe C
11.76 Assia YATTOU  RPV13|12:05.421
12.30 Laura ROSSETTI  ASMB22|22:08.424
13.64 Mathis BOSCHER PRECAUSTA  LGP34|32:08.717
14.23 Arnaud GRUAT  ASMB43|42:15.612
15.8 Corentin HUDON  ACPG55|52:15.757
  Finale, Groupe D
16.19 Nolan CANAULT  ASMB1P|12:06.268
17.24 Romain GRUAT  ASMB24|22:19.967
18.97 Olivier HEUZE  USF33|32:23.806
19.73 Mathilde FOURT  RPV42|42:23.653
20.43 Wijnand SUIJLEN  ASMV54|52:29.991
21.58 Enora LE MINEUR  CNPV64|62:40.312


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Web-TV
Bioracer
Kilimanjaro
Sebra Sports
Engo
Eraton
Impakt Sport