Events
Torino EC Final
Torino EF JChallenge
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DEUTSCHE MEISTERSCHAFTEN JUNIOREN - Dresden, Germany - 11-12 March 2023

Overall Classification Juniorinnen D
RankNameAffil
1. Yelyzaveta SOLOVIOVA  EVD
2. Klara ZOSCHKE  EVD
3. Carlotta GROSSMANN  EVD
4. Greta HÄUPL  ETR
5. Marie BRÜMMER  ETR
6. Sarah MORCHE  EVD
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter | 1000 m SF
 
 
Overall Classification Junior D
RankNameAffil
1. Moritz KÜHNRICH  SLI
2. Marek ALTHÜSER  ETR
3. Hubert JEZIAK  EVD
4. Tadeus MAGER  EVD
5. Tilmann CZARNECKI  EVD
6. Steven GROSU  EVD
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter | 1000 m SF
 
 
Overall Classification Juniorinnen C
RankNameAffil
1. Kateryna SOLOVIOVA  EVD
2. Frida KISSMANN  ETR
3. Alessia MIELKE  EVD
4. Lotta Marlin PITZSCHKE  EVD
5. Alina GZUK  ECK
6. Nadine PAWASSERAT  MERC
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Junior C
RankNameAffil
1. Moritz HARTMANN  EVD
2. Marten TAUBERT  EVD
3. Tim ALTER  MERC
4. Sanel MUZAFEROVIC  SLI
5. Daniel BRUTSCHER  ECO
Overall Classification
1000 meter | 1000 meter (2) | 500 meter | 500 meter (2) | 777 meter | 777 meter (2) | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Juniorinnen B
RankNameAffil
1. Paula KUHNT TORZEWSKI  EVD
2. Franziska ZANDER  ETR
3. Sophie WIBMER  SLI
4. Allegra STOLLENWERK  EVD
5. Leoni HELLWIG  ETR
6. Emilia MANHART  ETR
Overall Classification
 
 
Overall Classification Junior B
RankNameAffil
1. Jonathan RÖSKENBLECK  ECK
2. Brandon JAHN  EVD
3. Emil KOCH  EVD
4. William BORINSKI  EVD
5. Konstantin ARAVIDIS  MERC
Overall Classification
 
 
Overall Classification Juniorinnen A
RankNameAffil
1. Betty MOESKE  ETR
2. Svea ROTHE  ETR
3. Myeongbi JUNG  EVD
4. Anna BABER  EVD
5. Katharina ULRICH  ECK
6. Katharine RÖSKENBLECK  ECK
Overall Classification
 
 
Overall Classification Junior A
RankNameAffil
1. Jonas HAMMERMÜLLER  EVD
2. Clemens PFROPPER  EVD
3. Rafael SCHLOSSARECK  EVD
4. Lukas KOBUCH  EVD
5. Bent SCHOOB  ETR
Overall Classification
 
 
Overall Classification Juniorinnen A/B
RankNameAffil
1. Betty MOESKE  ETR
2. Svea ROTHE  ETR
3. Paula KUHNT TORZEWSKI  EVD
4. Myeongbi JUNG  EVD
5. Franziska ZANDER  ETR
6. Anna BABER  EVD
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Junior A/B
RankNameAffil
1. Jonathan RÖSKENBLECK  ECK
2. Jonas HAMMERMÜLLER  EVD
3. Clemens PFROPPER  EVD
4. Brandon JAHN  EVD
5. Rafael SCHLOSSARECK  EVD
6. Lukas KOBUCH  EVD
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Engo
Skate-Tec
Web-TV
Bioracer
Eraton
Sebra Sports
Kilimanjaro