Events
Belfort Grand Lion
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NORWEGIAN CHAMPIONSHIPS 2022 - Oslo, Norway - 9-10 April 2022
 
Semi Final 333 meter Rekrutt
  4 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
 Race 12, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1138 Emil Flygind LARSEN  HBSK56.781Q
2.5168 Julia NERDAHL-HOFF  TKK1:00.285 
3.4105 Øydis LUTNES  OSK1:13.494
4.6106 Solveig LUTNES  OSK1:16.877
5.3139 Helle Wulff JENSEN  HBSK1:18.782
6.2169 Kasper Amdal EDVARDSEN  TKK1:27.248
 Race 13, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3147 Eirik ANDERSEN  Herkul50.579Q
2.111 Anna JUVIK  TKK59.250 
3.4136 Edvind Knutsen SKOLEM  HBSK1:05.875
4.5113 Tilje Ingveig BJ?RSETH  OSK1:21.362
2153 Tobias LANGSEID  HerkulDNS
 Race 14, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4150 Johannes MELAND  Herkul52.226Q
2.3152 Felix Bjørge SKAGSOSET  Herkul52.845
3.110 Andreas JUVIK  TKK1:01.660
4.5130 Tora Reed ALFHEIM  OSK1:19.577
2115 Ella KARAKAS  OSKDNS
 Race 15, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5145 Malin Skau BJ?RGE  Herkul46.178Q
2.1154 Julie LELAND  Herkul49.900
3.2137 Elise Knutsen SKOLEM  HBSK54.836
4.6175 Nicolas MOTA  TKK1:19.211
5.312 Eirin JUVIK  TKK1:21.317
6.4109 Sofia COLBENSEN-TVETEN  OSK1:28.131
 
Final 333 meter Rekrutt
 Race 26, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1169 Kasper Amdal EDVARDSEN  TKK1:11.332 
2.2109 Sofia COLBENSEN-TVETEN  OSK1:29.274
3153 Tobias LANGSEID  HerkulDNS
4115 Ella KARAKAS  OSKDNS
 Race 27, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3130 Tora Reed ALFHEIM  OSK1:06.791 
2.2175 Nicolas MOTA  TKK1:07.116
3.1106 Solveig LUTNES  OSK1:14.295
4.612 Eirin JUVIK  TKK1:14.581
5.5139 Helle Wulff JENSEN  HBSK1:14.603
6.4113 Tilje Ingveig BJ?RSETH  OSK1:18.418
 Race 28, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.111 Anna JUVIK  TKK1:00.643 
2.2168 Julia NERDAHL-HOFF  TKK1:00.645
3.410 Andreas JUVIK  TKK1:01.652
4.5136 Edvind Knutsen SKOLEM  HBSK1:02.124
5.3137 Elise Knutsen SKOLEM  HBSK1:02.966
6.6105 Øydis LUTNES  OSK1:09.371
 Race 29, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1145 Malin Skau BJ?RGE  Herkul45.078 
2.5152 Felix Bjørge SKAGSOSET  Herkul45.423
3.3147 Eirik ANDERSEN  Herkul46.064
4.2154 Julie LELAND  Herkul50.982
5.4150 Johannes MELAND  Herkul1:00.410
6.6138 Emil Flygind LARSEN  HBSK1:05.991
 
Distance Classification 333 meter Rekrutt
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.145 Malin Skau BJØRGE  Herkul101|145.078
2.152 Felix Bjørge SKAGSOSET  Herkul22|245.423
3.147 Eirik ANDERSEN  Herkul31|346.064
4.154 Julie LELAND  Herkul42|449.900
5.150 Johannes MELAND  Herkul51|552.226
6.138 Emil Flygind LARSEN  HBSK61|656.781
  Final, Group 2
7.11 Anna JUVIK  TKK12|159.250
8.168 Julia NERDAHL-HOFF  TKK22|21:00.285
9.10 Andreas JUVIK  TKK33|31:01.652
10.136 Edvind Knutsen SKOLEM  HBSK43|41:02.124
11.137 Elise Knutsen SKOLEM  HBSK53|554.836
12.105 Ã˜ydis LUTNES  OSK63|61:09.371
  Final, Group 3
13.130 Tora Reed ALFHEIM  OSK14|11:06.791
14.175 Nicolas MOTA  TKK24|21:07.116
15.106 Solveig LUTNES  OSK34|31:14.295
16.12 Eirin JUVIK  TKK45|41:14.581
17.139 Helle Wulff JENSEN  HBSK55|51:14.603
18.113 Tilje Ingveig BJØRSETH  OSK64|61:18.418
  Final, Group 4
19.169 Kasper Amdal EDVARDSEN  TKK16|11:11.332
20.109 Sofia COLBENSEN-TVETEN  OSK26|21:28.131
21.115 Ella KARAKAS  OSKP|NS|P
21.153 Tobias LANGSEID  HerkulP|NS|P


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Skate-Tec
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Web-TV
Kilimanjaro
Impakt Sport