Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
OLYMPIC HOPES 2021 - Budapest, Hungary - 17-19 September 2021
Heats 333 m JUNIOR E BOYS
Race 152, Group 1 (1 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
136
MORAVCSIK Mark
TDKE
35.825
2.
4
83
GONDA Gergo
JSE
40.210
3.
3
57
PETER Zalan
FTC
41.123
4.
1
144
Balázs L?RINCZI MÁTÉFI
ISK
57.440
Race 153, Group 1 (2 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
56
NEMETH Marcell
FTC
38.321
2.
4
10
Renee KOPRIVNJAK
METEOR
38.452
3.
3
79
ALI Kristof
JSE
38.485
4.
1
157
Magor FULOP-HOSSZU
SCMC
1:00.883
Race 154, Group 1 (3 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
55
FUSPOK Marton
FTC
40.331
2.
3
20
CORVIN-SZABÓ Máté
BSSE
42.215
3.
4
81
BOROS Bence
JSE
46.105
4.
2
137
TÓTH Zoltán
TDKE
46.210
Race 155, Group 1 (4 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
58
TAKACS Attila Botond
FTC
39.349
2.
3
14
Frantisek MUCHKA
KSB
39.749
3.
4
80
BALAZS Levente
JSE
39.794
4.
2
2
Imre MIHALY BISON
ERC
43.276
Race 156, Group 1 (5 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
102
KISS-GEBORA Bence
MTK
35.874
2.
1
84
GYORGY Nimrod
JSE
40.490
3.
3
117
FARAGO-SZUHAY Tamas
SZKE
41.173
Race 157, Group 1 (6 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
85
KARMAN-NAGY Domonkos
JSE
43.492
2.
1
101
HASZONITS Viktor
MTK
43.665
3
82
FÖLDI Krisztián
JSE
P
4
59
VARGA Miron
FTC
P
Quarter Final 333 m JUNIOR E BOYS
Race 168, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
56
NEMETH Marcell
FTC
39.014
2.
2
58
TAKACS Attila Botond
FTC
39.044
3.
3
83
GONDA Gergo
JSE
39.477
4.
4
84
GYORGY Nimrod
JSE
40.456
Race 169, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
102
KISS-GEBORA Bence
MTK
36.627
2.
4
20
CORVIN-SZABÓ Máté
BSSE
38.768
3.
3
55
FUSPOK Marton
FTC
39.169
4.
2
14
Frantisek MUCHKA
KSB
39.400
Race 170, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
136
MORAVCSIK Mark
TDKE
35.446
2.
2
10
Renee KOPRIVNJAK
METEOR
37.582
3.
4
101
HASZONITS Viktor
MTK
42.118
4.
3
85
KARMAN-NAGY Domonkos
JSE
43.826
Semi Final 333 m JUNIOR E BOYS
Race 179, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
102
KISS-GEBORA Bence
MTK
36.459
2.
2
20
CORVIN-SZABÓ Máté
BSSE
37.170
3.
4
55
FUSPOK Marton
FTC
38.992
4.
3
56
NEMETH Marcell
FTC
P
Race 180, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
136
MORAVCSIK Mark
TDKE
35.606
2.
2
10
Renee KOPRIVNJAK
METEOR
37.563
3.
4
83
GONDA Gergo
JSE
38.971
4.
3
58
TAKACS Attila Botond
FTC
39.021
Final 333 m JUNIOR E BOYS
Race 192, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
59
VARGA Miron
FTC
37.574
2.
1
157
Magor FULOP-HOSSZU
SCMC
43.861
3.
3
82
FÖLDI Krisztián
JSE
47.566
Race 194, Group 5 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
144
Balázs L?RINCZI MÁTÉFI
ISK
42.556
2.
2
81
BOROS Bence
JSE
43.926
3.
1
2
Imre MIHALY BISON
ERC
44.886
4.
3
137
TÓTH Zoltán
TDKE
45.707
Race 196, Group 4 (3 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
80
BALAZS Levente
JSE
39.373
2.
1
79
ALI Kristof
JSE
39.559
3.
3
57
PETER Zalan
FTC
41.761
4.
4
117
FARAGO-SZUHAY Tamas
SZKE
42.019
Race 198, Group 3 (4 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
14
Frantisek MUCHKA
KSB
40.008
2.
2
84
GYORGY Nimrod
JSE
41.543
3.
3
101
HASZONITS Viktor
MTK
42.124
4.
4
85
KARMAN-NAGY Domonkos
JSE
44.699
Race 200, Group 2 (5 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
83
GONDA Gergo
JSE
39.055
5
2.
3
58
TAKACS Attila Botond
FTC
44.486
3
3.
2
55
FUSPOK Marton
FTC
44.532
2
4.
4
56
NEMETH Marcell
FTC
44.802
1
Race 202, Group 1 (6 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
102
KISS-GEBORA Bence
MTK
35.651
34
2.
1
136
MORAVCSIK Mark
TDKE
36.006
21
3.
4
10
Renee KOPRIVNJAK
METEOR
37.333
13
4.
3
20
CORVIN-SZABÓ Máté
BSSE
46.111
8
Distance Classification 333 m JUNIOR E BOYS
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
102
KISS-GEBORA Bence
MTK
1
34
1|1|1|1
35.651
2.
136
MORAVCSIK Mark
TDKE
2
21
1|1|1|2
35.446
3.
10
Renee KOPRIVNJAK
METEOR
3
13
2|2|2|3
37.333
4.
20
CORVIN-SZABÓ Máté
BSSE
4
8
2|2|2|4
37.170
Final, Group 2
5.
83
GONDA Gergo
JSE
1
5
2|3|3|1
38.971
6.
58
TAKACS Attila Botond
FTC
2
3
1|2|4|2
39.021
7.
55
FUSPOK Marton
FTC
3
2
1|3|3|3
38.992
8.
56
NEMETH Marcell
FTC
4
1
1|1|P|4
38.321
Final, Group 3
9.
14
Frantisek MUCHKA
KSB
1
2|4|1
39.400
10.
84
GYORGY Nimrod
JSE
2
2|4|2
40.456
11.
101
HASZONITS Viktor
MTK
3
2|3|3
42.118
12.
85
KARMAN-NAGY Domonkos
JSE
4
1|4|4
43.492
Final, Group 4
13.
80
BALAZS Levente
JSE
1
3|1
39.373
14.
79
ALI Kristof
JSE
2
3|2
38.485
15.
57
PETER Zalan
FTC
3
3|3
41.123
16.
117
FARAGO-SZUHAY Tamas
SZKE
4
3|4
41.173
Final, Group 5
17.
144
Balázs L?RINCZI MÁTÉFI
ISK
1
4|1
42.556
18.
81
BOROS Bence
JSE
2
3|2
43.926
19.
2
Imre MIHALY BISON
ERC
3
4|3
43.276
20.
137
TÓTH Zoltán
TDKE
4
4|4
45.707
Final, Group 6
21.
59
VARGA Miron
FTC
1
P|1
37.574
22.
157
Magor FULOP-HOSSZU
SCMC
2
4|2
43.861
23.
82
FÖLDI Krisztián
JSE
3
P|3
47.566
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters