Athletes |
|
|
This website is a service of PB-Event |
|
|
Biographical data for: Bregje BOGERS
Classifications in season 2023/2024: |
29/07/23 | Oberstdorf GER | Oberstdorf Shorttrack Summercamp 12th | Women Junior C | Overall Ranking: 10th | 14/10/23 | Dordrecht NED | National League NED KNSB Cup 1 | Divisie C | Overall Ranking: 22nd, 1000 meter: 22nd | 20/10/23 | Rostock GER | Hanse Cup - International Open - Golden Sun Award | Women Junior C | Overall Ranking: 23rd, 500 meter: 18th, 777 meter: 24th, 1000 meter: 26th | 25/11/23 | Tilburg NED | National League NED KNSB Cup 2 | Divisie D | Overall Ranking: 12th, 500 meter: 12th | 02/12/23 | Hasselt
BEL | Regional League Benelux Cup 2 | Junior ABCSM Div A | Overall Ranking: 19th, 500 meter: 18th, 1000 meter: 19th | 16/12/23 | Leeuwarden NED | National League NED - Top Cup 1 | Divisie F | 500 meter: 2nd | 14/01/24 | Leeuwarden NED | National League NED-Top Cup2 (+WKJ-WC5) | Divisie D | 1000 meter: 11th | 02/02/24 | Nijmegen NED | StarClass-2 (CD-2) | Women Junior C | Overall Ranking: 42nd, 500 meter: 37th, 1000 meter: 38th, 1500 meter: 41st | 10/02/24 | Deurne BEL | Regional League Beneluxcup 4 | Jun ABC/Sen Div A | Overall Ranking: 12th, 500 meter: 16th, 1000 meter: 12th | 09/03/24 | Leeuwarden, NED NED | NK Shorttrack Junioren en Regiofinale 2024 | Meisjes Junioren C | 500 meter: 14th, 1000 meter: 21st, 1500 meter: 17th |
Results in season 2023/2024: |
500 meter |
51 | .581 | 25/11/23 | Tilburg NED | National League NED KNSB Cup 2 | Quarter Finals, Group 1 | |
51 | .73 | 02/12/23 | Hasselt
BEL | Regional League Benelux Cup 2 | Final, Group 4 | |
51 | .73 | 02/12/23 | Hasselt
BEL | Regional League Benelux Cup 2 | Quarter Finals, Group 1 | |
51 | .808 | 03/02/24 | Nijmegen NED | StarClass-2 (CD-2) | Final, H | |
51 | .865 | 10/03/24 | Leeuwarden, NED NED | NK Shorttrack Junioren en Regiofinale 2024 | Kwart Finales | |
51 | .884 | 03/02/24 | Nijmegen NED | StarClass-2 (CD-2) | Quarter Finals, B | |
52 | .113 | 16/12/23 | Leeuwarden NED | National League NED - Top Cup 1 | Finale, Group 1 | |
52 | .21 | 02/12/23 | Hasselt
BEL | Regional League Benelux Cup 2 | Semi Final, Group 2 | |
52 | .223 | 16/12/23 | Leeuwarden NED | National League NED - Top Cup 1 | Kwart Finales, Group 1 | |
52 | .294 | 05/08/23 | Oberstdorf GER | Oberstdorf Shorttrack Summercamp 12th | Final, Group 2 | |
52 | .391 | 16/12/23 | Leeuwarden NED | National League NED - Top Cup 1 | Halve Finales, Group 1 | |
52 | .458 | 25/11/23 | Tilburg NED | National League NED KNSB Cup 2 | Final, Group 3 | |
52 | .493 | 05/08/23 | Oberstdorf GER | Oberstdorf Shorttrack Summercamp 12th | Semi Final, Group 1 | |
52 | .576 | 05/08/23 | Oberstdorf GER | Oberstdorf Shorttrack Summercamp 12th | Quarter Finals, Group 1 | |
52 | .660 | 03/02/24 | Nijmegen NED | StarClass-2 (CD-2) | Semi Final, D | |
52 | .83 | 10/02/24 | Deurne BEL | Regional League Beneluxcup 4 | Final, Group 4 | |
53 | .095 | 02/02/24 | Nijmegen NED | StarClass-2 (CD-2) | Heats, A | |
53 | .662 | 21/10/23 | Rostock GER | Hanse Cup - International Open - Golden Sun Award | Semi Final, Group 2 | |
53 | .680 | 21/10/23 | Rostock GER | Hanse Cup - International Open - Golden Sun Award | Final, Group 4 | |
54 | .448 | 20/10/23 | Rostock GER | Hanse Cup - International Open - Golden Sun Award | Quarter Finals, Group 1 | |
1:22 | .70 | 10/02/24 | Deurne BEL | Regional League Beneluxcup 4 | Quarter Final, Group 1 | |
1:28 | .67 | 10/02/24 | Deurne BEL | Regional League Beneluxcup 4 | Semi Final, Group 2 | |
1:29 | .629 | 25/11/23 | Tilburg NED | National League NED KNSB Cup 2 | Semi Final, Group 2 | |
|
|
777 meter |
1:24 | .460 | 22/10/23 | Rostock GER | Hanse Cup - International Open - Golden Sun Award | Final, Group 5 | |
1:24 | .979 | 22/10/23 | Rostock GER | Hanse Cup - International Open - Golden Sun Award | Semi Final, Group 2 | |
2:08 | .503 | 21/10/23 | Rostock GER | Hanse Cup - International Open - Golden Sun Award | Quarter Finals, Group 1 | |
|
|
1000 meter |
1:46 | .363 | 04/02/24 | Nijmegen NED | StarClass-2 (CD-2) | Final, H | |
1:47 | .784 | 14/01/24 | Leeuwarden NED | National League NED-Top Cup2 (+WKJ-WC5) | Finale, Group 3 | |
1:48 | .214 | 20/10/23 | Rostock GER | Hanse Cup - International Open - Golden Sun Award | Semi Final, Group 2 | |
1:48 | .67 | 10/02/24 | Deurne BEL | Regional League Beneluxcup 4 | Super Final, Group 3 | |
1:49 | .385 | 14/01/24 | Leeuwarden NED | National League NED-Top Cup2 (+WKJ-WC5) | Kwart Finales, Group 1 | |
1:49 | .787 | 04/08/23 | Oberstdorf GER | Oberstdorf Shorttrack Summercamp 12th | Final, Group 3 | |
1:50 | .107 | 14/01/24 | Leeuwarden NED | National League NED-Top Cup2 (+WKJ-WC5) | Halve Finales, Group 2 | |
1:50 | .430 | 04/08/23 | Oberstdorf GER | Oberstdorf Shorttrack Summercamp 12th | Semi Final, Group 2 | |
1:50 | .799 | 20/10/23 | Rostock GER | Hanse Cup - International Open - Golden Sun Award | Quarter Finals, Group 1 | |
1:50 | .975 | 04/08/23 | Oberstdorf GER | Oberstdorf Shorttrack Summercamp 12th | Quarter Finals, Group 1 | |
1:51 | .509 | 14/10/23 | Dordrecht NED | National League NED KNSB Cup 1 | Halve Finale, Groep 2 | |
1:51 | .73 | 02/12/23 | Hasselt
BEL | Regional League Benelux Cup 2 | Super Final, Group 4 | |
1:52 | .728 | 14/10/23 | Dordrecht NED | National League NED KNSB Cup 1 | Quarter Finals, Groep 1 | |
1:53 | .562 | 14/10/23 | Dordrecht NED | National League NED KNSB Cup 1 | Finale, Groep 4 | |
1:54 | .029 | 04/02/24 | Nijmegen NED | StarClass-2 (CD-2) | Semi Final, B | |
| P | 20/10/23 | Rostock GER | Hanse Cup - International Open - Golden Sun Award | Final, Group 4 | |
|
|
1500 meter |
2:50 | .391 | 02/02/24 | Nijmegen NED | StarClass-2 (CD-2) | Final, F | |
2:56 | .278 | 02/02/24 | Nijmegen NED | StarClass-2 (CD-2) | Semi Final, A | |
|
|
2000 meter relay |
3:20 | .203 | 25/11/23 | Tilburg NED | National League NED KNSB Cup 2 | Final, Group 1 | |
| (MR Team 8: Bregje Bogers, Bo Hoogvorst, Toria Kruithof, Maartje Toornvliet) |
| P | 14/01/24 | Leeuwarden NED | National League NED-Top Cup2 (+WKJ-WC5) | Finale | |
| (Team L: Bregje Bogers, Jayden Bos, Luka Sterk, Amber van der Heide) |
|
|
3000 meter relay |
4:58 | .542 | 14/10/23 | Dordrecht NED | National League NED KNSB Cup 1 | Finale, Groep 1 | |
| (Team B: Bregje Bogers, Christiano Delgado, Tamar Koolwijk, Britt Post) |
5:05 | .587 | 16/12/23 | Leeuwarden NED | National League NED - Top Cup 1 | Finale, Group 1 | |
| (Team K: Louise Bezemer, Bregje Bogers, Jalina Schippers, Jade Van De Rest) |
|
|
|
|