Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 3 (BAS) - Hasselt, Belgium - 30 November-2 December 2012
Final 1500 meter Men Junior B
Race 19, Group F (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
108
Siebren TIEMERSMA
TRL
2:46.228
2.
2
105
Jelle VAN DEN WIJNGAARD
SVU
2:49.020
3.
1
62
Lukas FRIEDERICH
MERC
2:49.026
4.
4
111
Jonas GOIRIS
YDS
2:49.832
Race 20, Group E (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
110
Ward PÉTRÉ
YDS
2:30.284
2.
4
102
Josse ANTONISSEN
STG
2:30.320
3.
3
98
Fabrice DUFBERG
SKS
2:31.590
4.
5
103
Kyle AERENS
STKG
2:32.316
5.
6
55
Teun SCHOUTEN
HVHW
2:37.007
6.
2
20
Michele CLEMENTI
BOR
-
Race 21, Group D (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
87
Yoann MARTINEZ
OGCA
2:45.588
2.
4
116
Jens ALMEY
YES
2:45.824
3.
5
18
Marco GIORDANO
BOR
2:46.821
4.
1
61
Patrick PAWASSERAT
MERC
2:47.404
5.
3
19
Nicola MARTINELLI
BOR
2:49.188
6.
2
42
Oliver GIESE
ETR
2:57.486
Race 22, Group C (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
4
Anthony CAST
ALD
2:34.356
2.
4
3
Aydin DJEMAL
ALD
2:34.504
3.
1
56
Koen SLOOTWEG
IHCL
2:34.630
4.
6
101
Markus GRAF
SLI
2:34.826
5.
2
109
Bram DE JONG
TRL
2:35.908
6.
5
93
Leonardo PALLA
SCP
2:40.660
Race 23, Group B (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
99
Leon KAUFMANN-LUDWIG
SLI
2:44.335
2.
1
17
Mattia ANTONIOLI
BOR
2:44.621
3.
4
33
Florian BECKER
DEC
2:44.855
4.
2
25
Rino VANHOOREN
BSC
2:44.868
Race 24, Group A (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
69
Dylan HOOGERWERF
HVHW
2:29.400
34
2.
6
71
Leon BLOEMHOF
TRL
2:29.764
21
3.
9
70
Mylan ELZINK
GO
2:30.154
13
4.
1
100
Felix SPIEGL
SLI
2:30.913
8
5.
5
86
Cédric GLAUDA
OGCA
2:30.980
5
6.
2
89
Tristan NAVARRO
RPV
2:31.040
3
7.
4
41
Moritz SCHLEGELMILCH
ETR
2:36.569
2
8.
8
45
Tom RIETZKE
EVD
2:55.046
1
7
63
Jason LEUNG
MIRC
DNF
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters