Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
WORLD CHAMPIONSHIPS 1995 - Gjøvik, Norway - 17-19 March 1995
 
Heats 1000 m Ladies
 Race 26, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.17 WANG Chunlu  CHN1:41.02 
2.23 Susanne BUSCH  GER1:41.12
3.30 Olga KARELIN  ISR1:43.57
 Race 27, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.50 Lee-Kyung CHUN  KOR1:42.97 
2.36 Ikue TESHIGAWARA  JPN1:43.06
3.41 Yelena SINITSYNA  KAZ1:44.08
4.1 Silvia STEINER  AUT1:46.99
 Race 28, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Isabelle CHAREST  CAN1:45.55 
2.59 Natalia SVYERCHKOVA  UKR1:49.29
3.43 Anke Jannie LANDMAN  NED2:04.33
29 Petra VINCZE  HUNDQ
 Race 29, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.60 Amy PETERSON  USA1:39.19 
2.19 YANG (A) Yang  CHN1:39.39
3.56 Tatiana NESTEROVA  RUS1:40.52
4.6 Ann EVERAERT  BEL1:40.55
 Race 30, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.51 KIM Yun-Mi  KOR1:39.41 
2.15 Tania VICENT  CAN1:39.55
3.7 Yulia PAVLOVICH  BLR1:47.84
 Race 31, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.49 So-Hee KIM  KOR1:36.17 
2.8 Evgenia RADANOVA  BUL1:36.36
3.32 Katia COLTURI  ITA1:37.62
4.44 Esmeralda OSSENDRIJVER  NED1:40.78
 Race 32, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.22 Sandrine DAUDET  FRA1:57.14 
2.20 Dongxiang ZHANG  CHN1:59.34
3.13 Annie PERREAULT  CAN1:59.43
33 Barbara BALDISSERA  ITADNF
 Race 33, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.31 Marinella CANCLINI  ITA1:50.52 
2.37 Nobuko YAMADA  JPN1:50.88
3.61 Karen CASHMAN  USA1:51.14
4.28 Debbie PALMER  GBR1:51.18


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Web-TV
Bioracer
Sebra Sports
Engo
Eraton Race Timers
Impakt Sport
Kilimanjaro