Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
CAMPIONATI ITALIANI ASSOLUTI E COPPA ITALIA JUNIOR C D - Bormio, Italy - 27-28 January 2024
 
Quarter Finals 777 meter Junior D All
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 148, Group 2     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.191 Desiree LANDL  BOR1:26.200Q
2.279 Tommaso ORLANDI  VGT1:26.614Q
3.489 Annachiara FERRANTE  CPP1:28.193 
4.368 Marco Abatu DARDANELLO NEGRO  VGT1:29.598
5.584 Giorgia BONINO  VGT1:31.502
 Race 149, Group 2     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1101 Letizia UBERTI  PDC1:26.234Q
2.3127 Margherita LANO  PON1:27.009Q
3.4102 Viola VITALINI  BOR1:30.206 
4.592 Benedetta LEPORE  BOR1:32.103
5.2100 Sara SILVESTRI  BOR-    
 Race 150, Group 2     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.486 Alice COLTURI  BOR1:26.578Q
2.370 Dennis ERLACHER  BOR1:26.690Q
3.1125 Giorgia FUMAGALLI  SES1:26.952
4.299 Laura SAVALLI  VGT1:27.891
5.5195 Aronne D'INCA'  PDC1:36.803
 Race 151, Group 2     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3129 Aurora PEREGO  SES1:26.017Q
2.485 Irene CIAGHI  SGP1:28.570Q
3.271 Daniele FURLANI  SCP1:29.568
4.5185 Sabrina FORNI  PDC1:31.430
5.190 Alexa Kay FERRARI  SGP1:40.864
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 152, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.161 Lorenzo ANDREATTA  CPP1:21.397Q
2.373 Tobias GONCZOL  BOR1:21.853Q
3.297 Francesca PICCAGNONI  BOR1:22.123 
4.481 Raffaele VIVIANI  BOR1:22.604
5.598 Teodora RIZMANOSKA  SGP1:23.910
 Race 153, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.472 Michele GIACOMELLI  BOR1:22.583Q
2.195 Marta MITTEMPERGHER  SCP1:23.485Q
3.2194 Matteo BERTOLDI  SCP1:24.545 
4.576 Daniele MORELLI  BOR1:25.936
5.382 Rebecca BARETTO  BOR1:26.779
 Race 154, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.167 Manuel CUNACCIA  SGP1:18.317Q
2.262 Gabriele BALLABIO  SES1:18.771Q
3.588 Rachele Yara DOLCI  SES1:18.886
4.3200 Giacomo MOSER  SCP1:20.964
5.4192 Giulia VALENTE  SGR1:24.721
 Race 155, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Mattia BRACCHI  BOR1:18.458Q
2.280 Liam Mai Tuan PIETROBONO  SES1:18.800Q
3.364 Matteo BONETTI  BOR1:21.915
4.469 Diego DI BELLA  BOR1:21.985
5.578 Edoardo MOSNA  SCP1:23.572


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Kilimanjaro
Bioracer
Sebra Sports
Web-TV
Eraton
Engo
Skate-Tec