Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
BORMIO CUP - TEST RACE - Bormio, Italy - 29 September-1 October 2023
 
Semi Final 500 meter MEN
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 104, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.259 Michal NIEWINSKI  POL40.775Q
2.133 Quentin FERCOQ  FRA40.922Q
3.351 Pietro SIGHEL  ITA40.925
4.426 Brendan COREY  AUS41.034
5.534 S├ębastien LEPAPE  FRA41.900
 Race 105, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.256 Reinis BERZINS  LAT40.829Q
2.461 Felix PIGEON  POL40.880Q
3.562 Neithan THOMAS  POL41.579 
4.157 Roberts KRUZBERGS  LAT41.593ADV
360 Lukasz KUCZYNSKI  POLP
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 106, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.364 Mateusz MIKOLAJUK  POL42.267Q
2.227 Nico ANDERMANN  AUT42.382Q
3.563 Pawel ADAMSKI  POL42.586 
4.446 Alessandro PICCHIARELLI  ITA43.297
5.145 Davide OSS CHEMPER  ITA43.486
 Race 107, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Oleh HANDEI  UKR42.409Q
2.438 Mattia ANTONIOLI  ITA42.613Q
3.232 Tarik OMERAGIC  BIH43.043
4.343 Pietro MARINELLI  ITA53.753
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 108, Group 3     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.158 Diane SELLIER  POL41.424Q
2.554 Radek FAJKUS  KSB42.059Q
3.330 Tobias WOLF  AUT42.699 
4.447 Massimiliano PICCHIARELLI  ITA43.241
235 Tristan NAVARRO  FRADNS
 Race 109, Group 3     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.152 Luca SPECHENHAUSER  ITA42.469Q
2.541 Yuri CONFORTOLA  ITA42.773Q
3.628 Dominic ANDERMANN  AUT42.858
4.353 Daniele ZAMPEDRI  ITA1:14.563
5.250 Lorenzo PREVITALI  ITA1:15.234ADV
437 Thomas NADALINI  ITAP
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 110, Group 4     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.139 Pietro CASTELLAZZI  ITA42.905Q
2.255 Zdenek SEJPAL  KSB44.557Q
3.348 Francesco PICCO  ITA1:03.047ADV
429 Matthias WOLFGANG  AUTP
 Race 111, Group 4     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.340 Marco COMENSOLI  ITA43.648Q
2.236 Etienne BASTIER  FRA43.753Q
3.444 Gabriel MATURI PADOVANI  ITA44.315
4.531 Heinrich LIU  AUT47.473
5.149 Aaron Van Quang PIETROBONO  ITA48.645


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Kilimanjaro
Sebra Sports
Web-TV
Eraton
Skate-Tec
Bioracer
Engo