Events
Pontebba-SC
Gent
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-1 (CD-1) - Oberstdorf, Germany - 17-19 November 2023
 
Final 1500 meter Women Junior C
 Race 65, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.336 Sara VAN DE POL  SCT2:39.277
2.250 Neeltsje DE BOER  TRL2:39.893
3.425 Jelka VAN KRANENBURG  IJA2:42.481
4.654 Yente BROUWERS  TRL2:43.544
5.52 Nicole BERTOLINA  BOR2:46.473
6.141 Jade JUANEDA  SIDB2:59.334
 Race 66, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.639 Michelle VAN DER WOUDE  SCT3:01.287
2.242 Jalina SCHIPPERS  STB3:03.217
3.534 Josephine STENBACK  OSK3:07.907
4.358 Ilaria FONTANELLA  UGP3:14.309
5.137 Esther DROST  SCT3:39.282
6.45 Rebecca TODESCO  BORP
 Race 67, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.53 Serena COLA  BOR2:42.359
2.138 Amber VAN DER HEIDE  SCT2:42.809
3.633 Sunniva Haug JOHANNESEN  OSK2:44.393
4.28 Lisa DEN HERTOG  DKIJV2:44.539
5.322 Sterre DE WILDE  IDA2:53.655
6.444 Mijke LAMMERS  STH3:08.979
 Race 68, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6119 Savi GRAY BUFFEY  SHF2:45.479
2.143 Lobke VAN BENTHUM  STB2:46.838
3.314 Klara ZOSCHKE  EVD2:47.044
4.223 Ief STRAATHOF  IHCL2:47.921
5.512 Alessia MIELKE  EVD2:51.150
6.426 Louise BEZEMER  IJA2:54.314
 Race 69, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.746 Femke VENEMA  SVU2:41.916
2.455 Kailey VAN DER VEEN  TRL2:42.993
3.69 Frida KISSMANN  ETR2:44.110
4.37 Tamar KOOLWIJK  DKIJV2:44.177
5.224 Bo HOOGVORST  IHCL2:44.526
6.145 Tilde DE VRIENDT  STKG3:07.689
7.553 Sanne BRINKSMA  TRL4:06.090
 Race 70, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Djoeke SCHMITZ  SCT2:48.4901
2.76 Isra GHARSALLAOUI  CGALE2:48.634
3.647 Lise DIJKSTRA  TRL2:48.883
4.248 Janna Wietske VAN DER ENDE  TRL2:48.997
5.31 Nina TRABUCCHI  BOR2:49.124
6.421 Britt POST  HVHW2:50.540
7.511 Charlotte SCHULZ  ETR2:54.160
 Race 71, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.317 KISS-GEBORA Flora  MTK2:39.11534
2.115 MOLNAR Reka  TDKE2:39.70021
3.220 MOLNAR Natasa Z.  FTC2:39.86613
4.459 Lisa-Victoria NGO MOUAHA  USO2:39.9078
4.528 Anna PNOVSKA  KSB2:39.9078
6.718 DOBRAN Reka  FTC2:40.7713
7.627 Fleur ALKEMADE  IJVZ3:27.4722


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Eraton
Web-TV
Engo
Sebra Sports
Bioracer
Skate-Tec
Impakt Sport