Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-1 (CD-1) - Oberstdorf, Germany - 17-19 November 2023
 
Final 500 meter Women Junior C
 Race 181, Group 9     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Jalina SCHIPPERS  STB-    
2.45 Rebecca TODESCO  BOR-    
3.358 Ilaria FONTANELLA  UGP-    
4.526 Louise BEZEMER  IJA-    
5.244 Mijke LAMMERS  STH-    
 Race 182, Group 8     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.233 Sunniva Haug JOHANNESEN  OSK51.815
2.124 Bo HOOGVORST  IHCL52.285
3.423 Ief STRAATHOF  IHCL52.376
4.341 Jade JUANEDA  SIDB52.650
5.534 Josephine STENBACK  OSK53.641
 Race 183, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.21 Nina TRABUCCHI  BOR49.061
2.13 Serena COLA  BOR49.848
3.338 Amber VAN DER HEIDE  SCT49.974
4.48 Lisa DEN HERTOG  DKIJV50.163
5.543 Lobke VAN BENTHUM  STB52.085
 Race 184, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.245 Tilde DE VRIENDT  STKG50.560
2.154 Yente BROUWERS  TRL50.770
3.322 Sterre DE WILDE  IDA50.831
4.439 Michelle VAN DER WOUDE  SCT1:07.743
5.537 Esther DROST  SCT1:09.314
 Race 185, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 Frida KISSMANN  ETR48.603
2.246 Femke VENEMA  SVU48.903
3.312 Alessia MIELKE  EVD49.303
4.414 Klara ZOSCHKE  EVD49.437
5.521 Britt POST  HVHW49.677
 Race 186, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.336 Sara VAN DE POL  SCT50.219
2.511 Charlotte SCHULZ  ETR50.326
3.1119 Savi GRAY BUFFEY  SHF50.457
4.255 Kailey VAN DER VEEN  TRL51.314
5.453 Sanne BRINKSMA  TRLP
 Race 187, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.147 Lise DIJKSTRA  TRL49.527
2.225 Jelka VAN KRANENBURG  IJA49.733
3.47 Tamar KOOLWIJK  DKIJV50.525
4.550 Neeltsje DE BOER  TRLDNF
5.32 Nicole BERTOLINA  BORP
 Race 188, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 DOBRAN Reka  FTC47.2213
2.228 Anna PNOVSKA  KSB47.2742
3.36 Isra GHARSALLAOUI  CGALE47.5681
4.435 Djoeke SCHMITZ  SCT48.125
5.548 Janna Wietske VAN DER ENDE  TRL49.132
 Race 189, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.415 MOLNAR Reka  TDKE47.09534
2.320 MOLNAR Natasa Z.  FTC47.41621
3.517 KISS-GEBORA Flora  MTK47.51013
4.227 Fleur ALKEMADE  IJVZ57.5318
5.159 Lisa-Victoria NGO MOUAHA  USO1:19.0755


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Kilimanjaro
Impakt Sport
Engo
Skate-Tec
Bioracer
Eraton
Web-TV